YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

KAN BAĞIŞI

2015-11-20

       20/11/2015 tarıhınde İlçemiz Yakakent Cumhurıyet  Meydanına  gelen kızılayın kan bağısı aracındaki doktor ve kızılayın saglık personelı tarafından; basta İlçe Kaymakamımız Yusuf  GEMİCİ olmak uzere kamu kurum ve kuruluslarında calısan ve ilçemiz halkından bir cok vatandasımız kan bağısının hayat kurtarmak demek oldugu bılıncıyle kan bağışında bulunmuslardır.

[Devamını oku]

10 KASIM ATATÜRK´ Ü ANMA TÖRENİ

2015-11-10

         10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerine  İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutan V. Hüseyin KAYA , İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kurum Amirleri ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına  Çelenk konması ile başlamıştır.

         Daha Sonra  100.Yıl  Ortaokulu konferans salonunda  günün anlam ve önemine dair  öğrencilerin hazırlamış oldukları  Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri oratoryum gösterisinde sunmuşlardır. 10 Kasım  ile ilgili şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.

[Devamını oku]

MAKAM ZİYARETİ

2015-11-03

Asarcık Kaymakamı Hüseyin TUTUŞ 03/11/2015  tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ'yi Makamlarında ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku]

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

2015-10-29

         İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ , İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA,  İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, Kamu  Kurum Müdürleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla başladı.

          29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına  İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, okul öğrencileri ve öğretmenleri vatandaşların geniş katılımı ile kutlandı. Okulların hazırlanmış oldukları çeşitli etkinlikler ve sportif  faaliyetler  törenlere katılanlar tarafından coşkuyla izlenmiştir. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek tören geçişi ile bayram kutlamaları sona ermiştir.

[Devamını oku]

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK KOYMA TÖRENİ

2015-10-28

              İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ , İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA  ile İlçe  Kurum Amirleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla Atatürk Anıtına  çelenk konulması ile başladı. 

             

[Devamını oku]

KAYMAKAMIMIZ YUSUF GEMİCİ´NİN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

2015-10-28

Cumhuriyetin 92. Kuruluş yıldönümünün, ülkemiz ve insanlarımız açısından kayıpsız bir dönemin başlangıcı olmasını temenni eden Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ'nin  mesajında şunları kaydetti:

“Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yılını kutluyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. 

Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. 

Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. 

Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 92. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” dedi.

[Devamını oku]

AMÖTÖR SPOR HAFTASI

2015-10-20

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat ORAL, Amatör Spor Haftası etkinliklerine vermiş olduğu destekten dolayı ilçe Kaymakamımız sayın Yusuf GEMİCİ' yi ziyaret ederek Amatör Spor Haftası anısına teşekkür plaketi sundu.

[Devamını oku]

‘’TEŞEKKÜRLER MİLLİ TAKIM’’

2015-10-15

İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ ‘’Milletçe zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde tüm milletimize azda olsa bir mutluluk yaşatıp Fransa da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonasına  direk katılmaya hak kazanan Milli Takımımıza, İlçe halkımız adına teşekkürlerini sunarak,daha büyük başarılara imza atacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.’’

[Devamını oku]

12 EKİM -18 EKİM AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

2015-10-15

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’nin katılımıyla başladı.

     12 Ekim - 18 Ekim tarihleri arasında Futbol,Voleybol,Atletizm,Masa Tenisi,Bilek Güreşi,Yürüyüş branşlarından oluşan spor müsabakalarıyla kutlanacak olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında 13 Ekim Salı günü Masa Tenisi,Voleybol,Futbol Dostluk Müsabakaları düzenlendi.

    Okul çağındaki çocuklarımız ve gençlerimizle vakit geçirip,spor etkinliklerine katılan ve çeşitli ödüller dağıtan İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ‘’Amatör Spor Haftası etkinliklerinin asıl amacının gençlerimizin spora yönelmelerini sağlamak ve özellikle çocuklarımızda çeşitli spor branşlarına yönelik farkındalık oluşturarak sporu hayatlarının bir parçası yapmak olduğunu söyledi. Sayın Kaymakamımız; spor sayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin sigara,uyuşturucu vb. kötü alışkanlıklardan da uzak kalacağına dikkat çekti.

   Ayrıca Futbol Sahası ve yapım işi devam eden Kapalı Spor Salonunun bitmesiyle  ilçe halkımıza daha iyi hizmet vereceklerini belirten İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ    ’’ çocuklarımıza ve gençlerimize hak ettikleri değeri vermek için Yakakent Kaymakamlığı olarak sporun ve sporcunun daima yanında olduklarını belirterek etkinlikleri düzenleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

[Devamını oku]

MAKAM ZİYARETİ

2015-09-07

07.09.2015 tarihinde Sinop Ayancık Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ ilçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’ yi makamında ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku]

FEN LİSELERİNİ KAZANAN 16 ÖĞRENCİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

2015-09-04

2014- 2015 Eğitim ve Öğretim döneminde İlçemizde TEOG sınavlarında yüksek puan alıp Fen Liselerini kazanan 16 öğrenci İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilmiştir.

Törene İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, Okul Müdürleri ve veliler katılmıslardır. 

[Devamını oku]

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 93. YILDÖNÜMÜ İLÇEMİZDE KUTLANDI

2015-08-31

30 Ağustos Zafer Bayramının 93. Yıldönümü Cumhuriyet meydanında İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA,  Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla kutlandı. Kutlama töreni  Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini  belirten konuşmayı Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan KOCAMAN gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından şiirler okunduktan sonra Kaymakamlık Makamına geçilerek protokol tarafından tebrikler kabul edilmiştir.

[Devamını oku]

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

2015-08-30

İlçemiz Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Sayın Yusuf GEMİCİ mesajında şunları kaydetti;

Şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Komutanlığında Kurtuluş Savaşı’ nı sona erdiren Büyük Taarruz Zaferimizin 93’üncü yıl dönümünü, milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.
Milletimiz kazandığı bu büyük zaferle tüm dünyaya; Türk milletinin vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda canını seve seve feda edebileceğini ve asla esaret altına girmeyeceğini göstermiştir. Bu zafer Türkiye Cumhuriyetinin sarsılmaz temeller üzerine kurulmasını sağlamıştır.

Ecdadımızdan emanet aldığımız bu kutsal vatanı korumak, her alanda emin adımlarla ilerletmek ve milletimizi hak ettiği seviyeye ulaştırmak için yılmadan çalışmaya devam etmek, aynı inanç ve imanla birlik ve beraberliğimizi korumak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmaya mecburuz.

Bu duygularla; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor ve tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

[Devamını oku]

ERKAN BİRYAN’A VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

2015-08-10

06.08.2015 tarihinde 16 yıldır İlçemiz Yakakent Mal Müdürlüğünde Defterdarlık Uzamanı  olarak görev yapan Erkan BİRYAN yeni görev yeri olan Van Gevaş Malmüdürlüğüne Malmüdürü olarak atanmıştır.

İlçemizde uzun yıllardan beri Malmüdürlüğü ve bir dönem Köylere Hizmet Götürme Birliğinde Birlik Müdürü olarak görev yapan Erkan BİRYAN birçok hizmetlerde  fedakarca çalışmış  başarılı işlere imza atmıştır. İlçemizden ayrılmadan önce Erkan bey’ e veda yemeği düzenlenmiştir. Veda yemeğine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  Alaçam Kaymakamımız Sayın Oğuz Alp Çağlar, Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma, Kurum Amirleri ve Yakakent halkından birçok vatandaş ve esnaf katılmışlardır.

İlçe kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ Yakakent de yıllardan beri göstermiş olduğu hizmetlerinden dolayı Erkan BİRYAN‘ı  başarı belgesi  ödüllendirip  yeni görev yerinde başarıların devamını diledi.

[Devamını oku]

İLÇEMİZDE VALİMİZ SAYIN İBRAHİM ŞAHİN BAŞKANLIĞINDA SU ÜRÜNLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ.

2015-08-10

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN 05.08.2015 Çarşamba günü saat 17.30’da ilçemizde Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Su Ürünleri Yetiştirici Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği  ‘Su Ürünleri Sektörel Toplantısı’na katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan toplantıda, Yakakent ilçesi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa KÖKDUMAN, Yakakent ilçesi ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN Yakakent Su Ürünleri Sektörü ile ilgili konuşma yapmışlardır.

Toplantıya ayrıca, Samsun Milletvekili Hasan Basri KURT, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Yakakent Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR,  İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Ercan YAŞİN, Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir GÜVEN, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel BAŞAR ve Balık Üreticileri ve Yetiştiricileri katıldı.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı