YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.

2016-05-20

     19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı İlçemiz Cumhuriyet Meydanı önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni ile başladı. 

Törene İlçemiz Kaymakamı  Sayın Yusuf GEMİCİ, Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Daire Amirleri ve birçok vatandaş katılmıştır.

Çeşitli spor etkinliklerinin gösterimi yapılan tören büyük bir coşkuyla kutlandı. Dereceye giren öğrenciler hediyeler ile ödüllendirildi.

[Devamını oku]

“Mutlu çocuklar umutlu yarınlar” Proje Çalışmaları Devam Ediyor

2016-05-06

Çocukların Psikolojik, sosyal  yönden gelişimlerini sağlamak her türlü istismara uğramamaları yönünde bilgilendirmek, eğitimler vermek, çocuklarımızı bilinçlendirmek ve kadına yönelik her türlü eşitsizliğin ortadan kaldırılması amacı ile Yakakent Kaymakamlığınca hazırlanan 14.04.2016 tarihinde uygulamaya konulan ve   01.06.2016 tarihine kadar   sürecek olan Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar adlı proje kapsamında Yakakent ilçe Merkezinde ve bağlı mahallelerde bulunan   öğrenciler, öğrenci velileri, Vatandaşlar, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Mahalle muhtarları ve öğrenci servis şoförlerine projede belirtilen gün ve saatlerde görevli eğitimciler tarafından eğitim verilmeye devam edilmekte, ayrıca projede belirtildiği gibi  İlimizden  konunun uzmanları tarafından ilçemize eğitimciler  davet edilmiştir. 

21.04.2016 Perşembe günü Saat 10.00 ile 13.00 arasında Samsun Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden gelen Konunun Uzmanı eğitimciler ile Projede görevli Rehber öğretmenler  tarafından İlçemiz Asmapınar Mahallesi halkına Asmapınar Mahallesinde bulunan okul salonunda Kadın ve erkek olmak üzere yaklaşık 60 vatandaşımıza  sinevizyon gösterimi eşliğinde seminer  verilmiştir. Mahalle Muhtarları ile Öğrenci Servis şoförlerine ise Projede görevli eğitmenler tarafından Kaymakamlık toplantı salonunda 25.04.2016 tarihinde seminer verilmiştir.Ayrıca  İlçe merkezinde bulunan okullarımızın toplantı salonlarında öğrenci velilerine, okul aile birliği başkanlarına, öğrencilerimize seminerler verilmeye devam edilerek vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz bilinçlendirilmeye devam edilmektedir.

                Söz konusu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile 19 Mayıs Üniversitesi Görevlilerinden Prf. Dr. Kurtman ERSANLI ile öğretim Görevlilerinden Teyfik DEMİR  04.05.2016 tarihinde ilçemize gelerek ilçemiz Kozköy Ortaokulu Toplantı salonunda  katılımcıların büyük bir kısmının bayanlar tarafından oluştuğu Öğrenci velilerine ve Daire Amirlerine 2 saat süre ile konu hakkında seminer verdikten sonra  soru cevap kısmına geçilerek  katılımcılardan gelen sorular eğitimciler tarafından cevaplandırılarak çok verimli bir seminer gerçekleştirilmiştir.

                Yakakent Kaymakamlığınca Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar adlı proje kapsamında ilerleyen günlerde vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın daha da  bilinçlendirilmesi amacı ile Samsun ilinden değişik kurumlardan konunun uzmanları ilçeye davet edilerek, seminerler verilmeye devam edilecektir. 

Yakakent Kaymakamlığınca gerçekleştirilen  bu proje ile ilgili vatandaşlarımızın memnuniyeti gözlenmiştir.   

[Devamını oku]

Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ İlçemizde Toplu Açılış Törenine katıldı.

2016-04-23

 

           22 Nisan Cuma Günü Saat 14.30 da Yakakent Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Toplu Açılış Törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Yakakent Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, ilgili kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA’ nın tören açılış konuşmasından sonra  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ Yakakent ilçe merkezine ve bağlı mahallelere yapılan hizmetler hakkında bilgi verdikten sonra, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, törene katılanlara teşekkür ederek Yakakent halkının daha güzel hizmetlere layık olduğunu halk olarak bu hizmetlere destek verilmesi gerektiğini her vatandaşın kendi evinin veya işyerinin dış cephelerini güzelleştirdiğinde ilçenin görünümünün değişeceğini Yakakent’in iç ve dış turizme açık bir yer olduğunu turizmin canlanacağını, Yakakent halkının bu ilçenin kıymetini bilmelerini ilçenin geleceği için elbirliği verilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Törende en son konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ise Samsun ilinin bir spor kenti olduğunu tüm spor aktivelerinin Samsun ilinde yapıldığını son zamanlarda Samsun il ve ilçelerine değişik spor sahaları, spor kompleksleri yapıldığını, Yakakent ilçesine ise güzel bir spor tesisi kazandırıldığını bu hizmetlerin durmak bilmeden devam ettirileceğini, gençlere ve öğrencilere sahip çıkılarak boş zamanlarının sportif aktivelerle geçirmelerinin sağlanacağını ifade etti.

[Devamını oku]

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı İlçemizde Etkinliklerle Kutlandı

2016-04-23

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile törenlere başlanmıştır.

Törene Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Kurum Amirleri, öğrenci, öğretmenler ve ilçemiz halkı  katılmıştır.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK yaparak, öğrenciler tarafından şiirler okunup, turnuvalarda, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ çeşitli hediyeler vermiştir.

[Devamını oku]

“Mutlu çocuklar umutlu yarınlar” Projesi Kapsamında Seminer Etkinliği Düzenlendi

2016-04-19

Yakakent ilçesinde çocukların psikolojik ve sosyal yönden gelişmelerini sağlamak her türlü istismara uğramamaları yönünde eğitimler verilerek halkımızı bilinçlendirmek, kadına yönelik her türlü eşitsizliğin ortadan kaldırılması için gerekli önlemlerin alınması ve tarafların işbirliği ile hayata geçirilmesi amacı ile, Yakakent Kaymakamlığınca hazırlanan “Mutlu Çocuklar, Umutlu Yarınlar” adlı proje kapsamında Yakakent Kozköy Ortaokulu Konferans salonunda 100. Yıl İlkokulu öğrencilerine 18 Nisan 2016 Pazartesi  09.00 – 10.00 saatleri arasında, öğrenci velileri ve vatandaşlara ise 10.30 – 11.30 saatleri arasında konu ile ilgili seminer verilerek proje uygulamaya konulmuştur.

[Devamını oku]

10 Nisan Polis Haftası Kutlandı

2016-04-08

          10 Nisan Polis Haftası, Polis teşkiltının kuruluşunun 171. yıldönümü münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürü Ali TÜRKMEN ile Emniyet personelleri Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’ yi kutlama kapsamında Makamında Ziyaret Etti.

            Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, "İlçemizde  görevini başarıyla  yerine getiren polisimizin , 10 Nisan Polis Teşkilatının 171. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, görev yapan polislerimizin başarılarının devamını diliyorum" dedi ve  emniyet personellerine çeşitli hediyeler verdi.    
 

[Devamını oku]

Valimiz Sayın İbrahim Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz İlçemizde Düzenlenen Toplantıya Katıldı

2016-03-24

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 21.03.2016 Pazartesi günü saat 14.30’da ilçelerde yapılan yatırımları değerlendirmek ve önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaların fizibilitesini yapmak için gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında  ilçemizde düzenlenen toplantıya katıldı.

Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN toplantıda yaptığı konuşmasında, “Değerli Arkadaşlar; Bu bölge Türkiye’nin çok nadir güzelliklerine sahip yörelerinden biri. Batı Avrupa ülkelerinin suni güzellikleri var. Yakakent çok şirin bir yer, bizler doğal güzelliklere sahibiz onun için bizler bu bölgeye gereğinden fazla titizlenmemiz, muhafaza etmemiz gerekiyor. Samsun ölçeğinde yapacağımız çok şey var. Sağ olsun Başkan Bey bizi her seferinde bu tür toplantılara davet ediyor. Bundan sonraki toplantılara kamu görevlisi arkadaşları da çağıracağız. İlçemizde neler yapıldığını, neler yapılacağını burada birlikte tartışacağız varsa onların fikirlerini alacağız çünkü biz elbirliği ile yükselmek zorundayız. Başka şansımız yok. Şehrimizi ve ülkemizi daha güzel günlere beraber götüreceğiz. Samsun da çok güzel bir ahenk var. Buna gölge düşmesine ben burada olduğum sürece asla fırsat vermeyeceğim.Bugün aynı zamanda “21 mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” bu vesile ile +1 kromozomla hayatımıza katılan down sendromlu bireylerin güzel yüzlerinden öpüyorum, onları kutluyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.”dedi.

Toplantıda Samsun Büyükşehir Belediyemizin gündemindeki projeleri, ilçemizde yapılan yatırımlar ve 2016 yılı için yapımı planlanan hizmet ile ilgili bilgilendirme ve istişareler yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya YILMAZ ilçemize önümüzdeki süreçte yapılacak hizmetlerle ilgili bilgiler aktardı.

Konuşmaların ardından SASKİ Genel Müdürü Kamil ÖZDEMİR ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa YURT tarafından son iki yıl içerisinde ilçede gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili katılımcılara sunum yapıldıktan sonra toplantı sona erdi.  

           Toplantıya İlçemiz Kaymakamı Yusuf GEMİCİ,  Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Nihat SOĞUK, İlçemiz Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa YURT ve Sefer ARLI, SASKİ Genel Müdürü Kamil DEMİRCİOĞLU, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.

[Devamını oku]

Orman Haftası kapsamında Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi

2016-03-23

22.03.2016 tarihinde Orman Haftası  dolasıyla  Erdoğan Cebeci İlkokulu tarafından Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesinde ‘’Fidan Dikme Etkinliği” düzenlendi. Etkinliğe İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, , Kamu Kurum ve Kuruluşların amirleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sabah saatlerinde kamu kurumu personeli ve Erdoğan Cebeci İlkokulu öğrencileri eşliğinde başlatılan fidan dikme etkinliğinde öğrencilere önce fidan dikmenin önemi anlatıldı. İlk fidanı İlçemiz Kaymakamı Yusuf GEMİCİ ve Başkanımız Hüseyin KIYMA dikerken ardından öğrenciler tek tek fidanlarını toprakla buluşturdu.

Konferans salonunda  Ağaç sevgisini ve yeşilin önemini anlatan şiir ve kompozisyonlar öğrenciler tarafından okundu. 

[Devamını oku]

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitler anma günü

2016-03-18

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler anma programı dolayısıyla 18 Mart Cuma günü sabah 09:30' da tüm daire amirleri, öğrenciler ve halkın katılımı ile  Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR ve Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA tarafından Atatürk Anıtına çelenkler konulup, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız okunmuştur.

 Atatürk Anıtına çelenk sunma programından sonra, programa İlçemiz 100. Yıl Ortaokulu konferans salonunda devam edilerek öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış olduğu Çanakkale kahramanlıklarını anlatan birçok slayt ve görsel görüntüler sinevizyon şeklinde izletilmiş, ardından öğrenciler tarafından şiir ve tiyatro gösterisi  sergilenmiş, şehitlerimiz yad edilerek program son bulmuştur.

[Devamını oku]

Bafra Seyahat Yakakent Şubesi´nin Açılışı

2016-01-29

Bafra Seyahat Yakakent Şubesi’nin açılışı, Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA  ve Yakakent halkının katılımıyla yapılmış olup; Rasim Çağlar Caddesi’nde Bafra Seyahat Yakakent Şubesi hizmet vermeye başlamıştır.

[Devamını oku]

100. Yıl İlk Okulunda Karne Heyecanı

2016-01-22

            2015 -2016 Eğitim Öğretim yılında öğrenim gören öğrencilerimizin ilçemiz 100. Yıl İlkokulunda 22/01/2016 tarihinde  düzenlenen  1. dönem sonu karne törenine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı,  İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  katılarak öğrencilere karnelerini takdim etmişlerdir.

[Devamını oku]

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin AKAN´ ın İlçemiz Kaymakamını Ziyareti

2015-12-29

           Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin AKAN ve eşleri Uz. Dr. Ayşen AKAN 29/12/2015 Salı günü Yakakent İlçemize gelerek Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin KIYMA ile birlikte  İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ' ye makamlarında nezaket ziyaretinde bulundular.İlçe Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin AKAN ve eşleri Uz. Dr. Ayşen AKAN' a bu nezaket ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti.

[Devamını oku]

İlçe Kaymakamlarından İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ´ ye Nezaket Ziyareti

2015-12-24

               Çarşamba Kaymakamı Sayın Caner YILDIZ, Terme Kaymakamı Sayın İlyas GÜN, Ayvacık Kaymakamı Sayın Can Kazım KURUCA, Salıpazarı Kaymakamı Sayın İskender ÇOLAK ve Asarcık Kaymakamı Sayın Hüseyin TUTUŞ 23/12/2015  tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ' ye Makamlarında nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

[Devamını oku]

KAN BAĞIŞI

2015-11-20

       20/11/2015 tarıhınde İlçemiz Yakakent Cumhurıyet  Meydanına  gelen kızılayın kan bağısı aracındaki doktor ve kızılayın saglık personelı tarafından; basta İlçe Kaymakamımız Yusuf  GEMİCİ olmak uzere kamu kurum ve kuruluslarında calısan ve ilçemiz halkından bir cok vatandasımız kan bağısının hayat kurtarmak demek oldugu bılıncıyle kan bağışında bulunmuslardır.

[Devamını oku]

10 KASIM ATATÜRK´ Ü ANMA TÖRENİ

2015-11-10

         10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerine  İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutan V. Hüseyin KAYA , İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kurum Amirleri ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına  Çelenk konması ile başlamıştır.

         Daha Sonra  100.Yıl  Ortaokulu konferans salonunda  günün anlam ve önemine dair  öğrencilerin hazırlamış oldukları  Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri oratoryum gösterisinde sunmuşlardır. 10 Kasım  ile ilgili şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO TERÖR ARANANLAR TERÖR ARANANLAR Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı