YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI İFTAR YEMEĞİ

2015-07-14

13.07.2015 tarihinde İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğine başta Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ  ve eşi olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşları personelleri, şehit aileleri, gaziler ve bir çok  esnaf katılmıştır.

[Devamını oku]

KAYMAKAMLIK İFTAR YEMEĞİ

2015-07-07

Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, kurum amirleri, mahalle muhtarları, Kaymakamlık personeli, ve SYDV personeline iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ ve eşleri Fatmanur GEMİCİ,Kurum Amirleri ve eşleri, Mahhalle Muhtarları, Kaymakamlık Personeli, SYDV personeli ve Sürsan A.Ş. Müdürü Hakan ÜZER katıldı.

[Devamını oku]

VALİ ERDOĞAN CEBECİ İLKOKULUNDA KARNE TÖRENİ

2015-06-12

         12.06.2015 tarihinde ilçemiz Vali Erdoğan Cebeci ilkokulunda düzenlenen karne törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı,  İlçe Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Amiri katılmışlardır. 

[Devamını oku]

MİNİKLERİN KARNE HEYACANI

2015-06-12

      11.06.2015 tarihinde ilçemiz Zübeyde Hanım Anaokulunda düzenlenen karne törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı, İlçe milli eğitim Müdürü ve öğrenci velileri  katılmıştır.

      Minik öğrencilerin ve anaokulu öğretmenleri tarafından hazırlanan çeşitli gösteriler İlçe Kaymakamı ve öğrenci velileri tarafından ilgiyle izlenerek mezuniyet pastası kesilerek katılanlara ikram edilmiştir.

[Devamını oku]

İlçemizde Bilim Fuarı Düzenlendi

2015-06-10

Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde tüm okullarımızın hazırlamış olduğu projeler Yakakent Otel’de sergilendi. Bilim Fuarına Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Fuarda 40 proje sergilendi. Bu projelerden bir tanesi Türkiye 3.sü,  bir proje  bölgede ilk 9’da, bir proje de bölgede  6. olmuştur. 

[Devamını oku]

KAYMAKAMLIK KUPASI SAHİBİNİ BULDU

2015-06-04

02.06.2015 tarihinde İlçe Kaymakamlığımızın organize ettiği Kaymakamlık Futbol Turnuvasında  finale kalan 100.Yıl İÖ okulu ile Çok Programlı Lise arasında düzenlenen son turnuva maçında Çok Programlı Lise 2-1 ‘ lik galibiyetiyle Kaymakamlık kupasını kazanmıştır.

Turnuvada 3. Olan Baysun Kozköy Gençlik spora, kupasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK; Turnuvada 2. olan 100.yıl okuluna kupasını İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN ve Turnuvada 1.olan Çok Programlı Lisesine İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ birincilik kupasını vermişlerdir.

[Devamını oku]

KOZKÖY ANADOLU LİSESİNDEİ ŞİİR DİNLETİSİ DÜZENLENDİ

2015-05-28

28.05.2015 tarihinde Kozköy Anadolu Lisesinde düzenlenen ‘Dizilerin Senfonisi’ adlı şiir dinletisine İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK öğretmen ve öğrenciler katılmıştır.

[Devamını oku]

“MUTLU ÇOCUKLAR UMUTLU YARINLAR PROJESİ” KAPSAMINDA EĞİTİM ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR.

2015-05-22

Cinsel istismar; kanayan, durdurulması güç (imkânsız değil) ama durdurulmadıkça yıkıcı ve sarsıcı etkileri büyük olan bir yaradır. Her toplumsal yara gibi istismar da ancak eğitimin aydınlatıcı ışığıyla sarılabilecektir. Bu amaca yönelik Yakakent Kaymakamlığı tarafından  “Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar” projesi kapsamında öğrenci ve velilere yönelik istismarın ne olduğu, çeşitleri, risk faktörleri, belirtileri, koruyucu ve önleyici tedbirler ve cezai yaptırımlar konularında; İl Jandarma Komutanlığı, Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı,  İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Toplum Sağlığı merkezi personeli tarafından, projeye eğitim  sunumlarıyla destek verilmektedir.Eğitimler vatandaşlar ile  soru cevap şeklinde devam etmektedir.Eğitimlerimiz 11.05.2015 tarihinde 100. Yıl ortaokulunda açılış toplantısıyla başlamış olup,  Liman YBO, Sarıgöl mahallesi, Erdoğan Cebeci İlkokulu, 100. Yıl İlkokulu, 100. Yıl Ortaokulu ve son olarak 21.05.2015 tarihinde Karaaba Mahallesinde toplantılar gerçekleştirilmiştir. Toplam olarak 479 öğrenci ve 213 veliye ulaşılmıştır. Eğitimlerimiz eğitim programı kapsamında her vatandaşa ulaşıncaya kadar devam edecektir.

[Devamını oku]

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nın 96. Yıl Dönümü İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.

2015-05-20

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı İlçemiz Cumhuriyet Meydanı önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni ile başladı. 

Törene İlçemiz Kaymakamı  Sayın Yusuf GEMİCİ, Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Daire Amirleri ve birçok vatandaş katılmıştır.

Çeşitli spor etkinliklerinin gösterimi yapılan tören büyük bir coşkuyla kutlandı. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilmiştir.

[Devamını oku]

YAKAKENT’ DE SPOR ŞÖLENİ

2015-05-18

              16 Mayıs 2015 Cumartesi günü SÜRSAN A.Ş ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüzce ortaklaşa tertiplenen ödüllü Masa Tenisi ve Kros yarışmaları yapıldı. Etkinlik, İlçe Kaymakamımız Sayın  Yusuf GEMİCİ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, Sürsan A.Ş Müdürü Hakan Uzel, Daire Amirleri, Öğretmenler, öğrenciler ve Yakakent Halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Müsabakalar Gençler ve Yetişkinler olarak iki kategoride yapıldı. Saat 11’ de kent meydanından başlayıp Sürsan Fabrikasında sona eren 3200 m.lik koşuyla başlanan etkinlikler, Masa Tenisi yarışmaları ile devam etti. İzleyiciler Bilek Güreşi, Jimnastik gösterileri ve Mini kalede Penaltı atışlarıyla etkinliği büyük bir coşku ve heyecanla takip ederek eğlendiler. Sürsan A.Ş tarafından öğlen arasında halka yemek ikramı yapıldı. Yarışmalar sonucunda ilk 3 dereceyi elde eden sporculara madalyaları İlçe Protokolü tarafından verildi.

[Devamını oku]

SPORCUMUZ MİLLİ TAKIMDA

2015-05-15

Yakakent Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Mahmut KESKİN Yıldızlarda 50 kg da Türkiye 3. Olarak Milli Takım hocaları tarafından 16-17 mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul Burhan Felek Spor Salonunda 11 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek Uluslar arası Zafer Turnuvasında Milli Mayoyu giymek üzere davet edilmiştir. Kendisine katılacağı turnuvada başarılar diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz.

[Devamını oku]

HALK EĞİTİM KURSLARI YIL SONU SERGİSİ DÜZENLENDİ

2015-05-15

2014 -2015 Eğitim yılında İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Halk Eğitim Kurslarının çalışmaları, yıl sonunda Atatürk eski Stadyumunda sergilendi.Yıl sonu kurs sergisinin açılışı İlçemiz Kaymakamı Yusuf GEMİCİ ve protokol tarafından gerçekleşti. Kurs hocaları ve öğrencilerin yıl içinde hazırladıkları gösteriler protokol ve tüm halkımız tarafından ilgiyle izlendi.Sergide el emeği, göz nuru birçok eser sergilendi.

[Devamını oku]

“MUTLU ÇOCUKLAR UMUTLU YARINLAR “ PROJESİ

2015-05-12

“Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar “ projesinin tanıtımı kapsamında  11 Mayıs 2015 tarihinde 100.Yıl konferans salonunda toplantı gerçekleşmiştir. Proje İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  başkanlığında, İlçe Sağlık grup başkanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Müftülüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kurumlarınca ortaklaşa yürütülmektedir. Projede görevli kurumların her biri uzmanlık alanlarına göre,  çocuklarda cinsel istismarın önlenmesi  konusunda köylerde ve merkezde çalışmalar yapacaktır. Bu çalışmalarda cinsel istismara çocukların uğramaması için ilgili kurumlar  köylerde ve mahallelerde aileler ile birlikte çalışmalar yaparak çocukların cinsel istismarlardan nasıl koruyacaklarını, cinsel istismara uğrayan çocukların nasıl anlaşılacağını ve onlara nasıl davranış sergileyeceklerini ve bu konu karşısında nasıl hareket edecekleri hakkında eğitim vereceklerdir.

 “Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar “ projesi açılış konuşmasında İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  “ilk önce bu konuda aile eğitiminin önemli olduğunu , aile sorumluluğunun çok önemli olduğunu,  ailelerin bilinçlendirilmesi gerektiğini, ailelere ve eğitimcilere bu konuda çok iş düştüğünü, mutlu yarınlar için çocuklarımızı her türlü suç ve kötü alışkanlıklardan korumak gerektiğini belirtmiştir.

Daha sonra Milli Eğitim proje sorumlusu Zeynep DELİHASANOĞLU, İlçe Emniyet Amirliği proje sorumlusu Emrah ÇINAR ve ilçe Müftü vekili Enver KOL kendi alanlarında konuşma ve sunum yapmışlardır.

[Devamını oku]

YAKAKENT KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

2015-05-06

               05.05.2015 tarihinde başlayan Kozköy spor kompleksinde yapılacak olan toplam 12 takımın katılacağı Kaymakamlık Futbol Turnuvası adı altında turnuva düzenlendi.Turnuvada  İlçe Kaymakamı sayın Yusuf GEMİCİ, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Gençlik Hizmetleri  Ve İlçe Spor Müdürü Ruhi KOÇER;  ilk oynatılacak olan Kozköy Gençlik ile Müftülük spor karşılaşması öncesinde her iki takımla hatıra fotoğrafları çekildi .İlçe Kaymakamımız Turnuvanın ilk vuruşunu yaparak futbol turnuvası maçlarını başlatmıştır.

[Devamını oku]

YAKAKENT LİMAN VE KÜPLÜAĞZI MAHALLESİNDE HIDRELLEZ ŞENLİKLERLE KUTLANDI

2015-05-05

05.05.2015 tarihinde her yıl düzenlenen Hıdırellez Şenlikleri adı altında düzenlenen ilçemize bağlı Küplüağzı ve Liman mahalleleri tarafından organize edilen şenliklere başta sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR , İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA,  Kurum Amirleri Yakakent’ in önde gelen gurbetteki iş adamları  ve birçok vatandaşlar katılmışlardır.

Hıdırellez şenlikleri çerçevesinde ilçemizden ve başka yerlerden ata sporumuz olan  güreş  için gelen bir çok güreşçiler er meydanına çıkıp aslanlar gibi güreşerek orda ki bir çok insana ata sporumuzu tanıtmışlardır. Bir çok esnaf vatandaşımız güreş alanına stant açarak hem renkli bir hava katıp hem de gelen misafirlere satış yapmışlardır.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı