YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET

2015-03-18

     18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Haftası dolayısıyla ilçemizde bulunan şehit aileleri İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, İlçe müftüsü Kadir KÖTÜLÜKETMEZ  tarafından ziyaret edilmiştir.

      İlk önce Mardin Gabar dağında 22.10.2004 tarihinde Şehit olan Astsubay Suat SARI’ nın eşi Gülhan SARI, ardından 24.10.1998 tarihinde Mardin Kızıltepe’ de Şehit olan Erdoğan ALTINEL’ in Sarıgöl mahallesinde bulunan ailesi  ve kabri ziyaret edilip, İlçe Müftümüz tarafından evinde  ve kabri başında dualar edilerek anılmışlardır. Bütün Şehitlerimizin ruhları Şad olsun.  

[Devamını oku]

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER HAFTASI

2015-03-18

     18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanımız Gürkan DEMİR ve Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA tarafından Atatürk Anıtına çelenkler konulup saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız okunmuştur.

     100. Yıl Ortaokulu konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış olduğu Çanakkale kahramanlıklarını anlatan birçok slayt ve görsel görüntüler sine vizyon şeklinde izletilmiş, okul Müdürü Selim BULUT günün anlamını anlatan konuşma yaparak, ardından öğrenciler tarafından şiir ve tiyatro gösterisi  düzenlenmiştir. Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası dolayısıyla dereceye giren öğrencilere hediyeler verilmiştir . 

[Devamını oku]

GÜREŞTE YAKAKENT BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

2015-03-17

13-15 Mart 2015 tarihinde Rize’de yapılan 16-17 yaş grup müsabakalarında Yakakentli güreşçiler Samsun’un yüzünü güldürdü. Samsun merkez ve ilçelerinden oluşturulan 21 kişilik kafilede 9  Yakakentli güreşçi vardı. Kilolarında ilk 8 içerisinde yer alan güreşçilerin 10-12 nisan 2015 tarihinde Elazığ’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmiş olup, Rizede yapılan bölge şampiyonasında ilimizi temsilen 100 kg sporcumuz Tevfik ÇEVİK şampiyon  oldu.

Elazığ’daki Türkiye Şampiyonasında  Yakakentten 5, Çarşamba’dan 3, Bafra’dan 1,  19 mayıs ilçesinden 1, Samsun merkezden 1 güreşçi olmak üzere  Samsun 11 güreşçi ile Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele edecektir.İlimizden ve İlçemizden Türkiye Şampiyonasına  katılan  tüm güreşçilerimize başarılar dileriz.

[Devamını oku]

İLÇE KAYMAKAMI SAYIN YUSUF GEMİCİ´ DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA MESAJI

2015-03-17

İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Çanakkale Savaşları, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, Vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Türk’ün yenilmezliğini, Mehmetçiğin azim ve iradesini aynı zamanda centilmenliğini tüm dünyaya göstermiş olması açısından da oldukça önemlidir. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.

[Devamını oku]

ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI

2015-03-17

17.03.2015 tarihinde ilçemiz Kozköy Anadolu Lisesinde yapılan Ortaokullar arası bilgi yarışmasına İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ÇİÇEK  ile birlikte Öğretmen ve öğrenciler katılmıştır.

Bilgi yarışmasına katılan okullardan Kozköy Ortaokulu 120 puan, Karaaba Ortaokulu 130 puan, Liman Yatılı Bölge Ortaokulu 100 puan ve 100.yıl Ortaokulu 130 puan almış olup, başa baş geçen yarışmada  Karaaba Ortaokulu ve 100.yıl Ortaokulu berabere kalarak elemelere kalmış, elemeler sonucu 100.yıl ortaokulu birinci olmuştur. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilmiştir.

[Devamını oku]

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA

2015-03-12

   12.03.2015 tarihinde ilçemiz 100.yıl Orta Okulu konferans salonunda düzenlenen İstiklal Marşının  kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’ u anma programı ilçe kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ilçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA ilçe Kurum Amirleri öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleşmiştir.

    Okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY’ la ilgili İstiklal Marşının ilk yazıldığı manevi havayı anlatan kısa tiyatro gösterileri ve şiirler okunmuş olup dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir. 

[Devamını oku]

GÜREŞÇİLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

2015-03-12

    15-16 yaş serbest stil İl şampiyonasında takım halinde birinci olarak 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında Giresun’da yapılan Bölge Güreş Şampiyonasında ilimizi temsilen yarışlara katılan sporcularımız müsabakalar sonucunda ilimizi bölge 3. sü yaparak büyük bir başarıya imza atmışlardır.

    Turnuva sonunda güreşçilerimiz antrenörleri ile birlikte İlçe Kaymakamımızı ziyaret ederek bu sevinçlerini paylaşmışlardır. İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ güreşçilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik edip, başarılarının devamını dileyerek her türlü maddi ve manevi yardımlarda bulunacağını söylemişlerdir.

[Devamını oku]

YAKAKENTTE SIRA GECESİ

2015-03-12

   12.02.2015 Tarihinde 100.yıl ortaokulu konferans salonunda ilçemizde görev yapan müzik öğretmenlerinin düzenlediği sıra gecesine ilçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  Alaçam Kaymakamı Sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR ilçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA Kurum Amirleri ve eşleri ile birçok vatandaşımızın katılımıyla gerçekleşmiştir.

    Düzenlenen gecede öğretmenlerimizin  çalıp söylediği bir çok yöresel ve popüler eserlerin seslendirildiği, gelen misafirlere çiğ köfte yoğurularak  ikram edildiği nostaljik bir gece yaşatılmıştır.

[Devamını oku]

YANGINDA MAĞDUR AİLELERE KOTEYNIRLARIN TESLİMİ

2015-03-12

  01/02/2015 günü İlçemiz Gündüzlü mahallesine bağlı Çobanlı ve Kösedağ mevkiinde meydana gelen yangın afetinde evleri yanan vatandaşları, başta İlçemiz Kaymakamı Yusuf GEMİCİ olmak üzere bütün yetkililer ilk günden beri mağdur aileleri yalnız bırakmayıp,  gerekli eksiklikleri ve yapılacak işleri birebir takip edip, Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce tahsis edilen konteynırların alt yapısı ve elektrik bağlantıları tamamlanarak oturulacak biçimde hak  sahiplerine teslim edilmiştir.

[Devamını oku]

CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN AFETZEDELERE YARDIM

2015-03-10

         01.02.2015 tarihinde Gündüzlü mahallesi Çobanlı ve kösedağ  mevkiinde çıkan orman yangını dolayısıyla sekiz ev yanmıştır. Bu yangını haber alan Ankara Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa KÖYLÜ  Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ’yi arayıp  geçmiş olsun dileklerini ileterek maddi ve manevi olarak yardımda bulunacaklarını bildirdiler.

         02.03.2015 tarihinde Ankara Cansuyu yardımlaşma ve dayanışma derneği başkan yardımcıları Cemalettin LAFÇI, Muhtazar ÖZKANLI ve Kaymakamlık olarak toplantı salonunda yangında evleri yanmış olan mağdur ailelere hane başına ikibin (2.000) TL yardımda bulunmuşlardır.

        Bu yardımlarından dolayı Ankara Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa KÖYLÜ ve Başkan yardımcıları Cemalettin LAFÇI, Muhtazar ÖZKANLI’ ya Yakakent adına TESEKKUR EDERiZ .

[Devamını oku]

ÜCRETSİZ SMEAR TESTİ

2015-03-10

          SERVİKS(RAHİM AĞZI) KANSERİ, KADINLARDA ÇOK SIK GÖRÜLEN BİR KANSER TÜRÜDÜR. SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN SERVİKS(RAHİM AĞZI) KANSERİ TARAMA PROGRAMI BAŞLATILMIŞTIR. 30-65 YAŞ ARASI TÜM KADINLARA ÜCRETSİZ OLARAK TARAMA TESTİ YAPILMAKTADIR. YAPTIĞIMIZ TESTLERLE DE SERVİKS(RAHİM AĞZI) KANSERİ KOLAYLIKLA TESPİT EDİLEBİLMEKTEDİR. TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİMİZ TARAFINDAN YAPILAN ÜCRETSİZ TARAMALARA SİZLERİ DE BEKLİYORUZ.

 

İLETİŞİM İÇİN; YAKAKENT TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ

                         HASTANE SK NO:35 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YANI YAKAKENT

                         (0362)6112576

[Devamını oku]

İLÇEMİZDE MEYDANA GELEN YANGINDA MAĞDUR OLAN AİLELERE YARDIM KAMPANYASI

2015-02-12

01/02/2015 tarihinde İlçemiz Gündüzlü köyü Kösedağ ve Çobanlı mahallesinde  meydana gelen yangında mağdur olan ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Yakakent Ziraat bankasında hesap açılarak, ilçemiz genelinde 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu hükümleri çerçevesinde yardım toplama kampanyası başlatılmıştır. Kaymakamlığımız tarafından belirtilen yardım kampanyası çerçevesinde duyarlı vatandaşlarımız isterlerse nakdi yardımlarını aşağıda yer alan hesap numarasına, ayni yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızda Yakakent  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına veya bizzat Kaymakamlığımıza gelerek yardım yapabileceklerdir.

 

ZİRAAT BANKASI YAKAKENT ŞUBESİ YARDIM HESABI:

 TR 98 0001 0013 7326 2481 1750 04

[Devamını oku]

İLÇEMİZDE YANGININ YARALARI SARILIYOR

2015-02-05

Gündüzlü köyü Kösedağ ve Çobanlı mahallesinde çıkan yangın sonucu mağdur olan ailelerimize anında ulaşılarak tahliyeleri yapılmış ve yangın esnasında komşu mahalledeki akrabalarının yanlarına yerleştirilmiştir. Yangın söndürme çalışmaları bittikten sonra İl Afet Müdürlüğümüzce yangın devam ederken getirdikleri çadırlar soğutma çalışmaları devam ederken Kösedağ mahallesine Afet çadırları kurulmuştur. İl Afet Müdürlüğü ekiplerince mağdur olan ailelere ve soğutma çalışmalarına katılan tüm personele sıcak yemekler dağıtılmıştır.  Devletimiz  evleri yanan ailelere yeni yapılacak olan evlerinin yapımına kadar geçici kalmaları için Büyükşehir belediyesinin deprem konutları getirilerek Büyükşehir Belediye ekipleri Yakakent Belediyesi ekipleriyle konteynırların kurulacak alanlar alt yapısı hazırlanılarak konteynırlar yerleştirilmeye başlanmıştır.  İlçe Kaymakamımız ve İlçe kurum  Amirleri yangın soğutma çalışmaları esnasında çalışmaları inceleyerek orada acilen toplantı yapılarak  gerekli hasar tespitleri yapılmıştır.  Hemen akabinde İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından ve Türk Kızılayı tarafından hazırlanan yardımlar İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN ,  Vakıf Müdürü Adnan KURT, Kızılay İlçe Başkanı İhsan KARAGÖL  ve Vakıf üyesi Mustafa TEK ile birlikte ailelere kaldıkları evlere tek tek ziyaret edilmiştir. ihtiyaçların Vakıf ve Kızılay tarafından hazırlanılan gıda ve giyecek  yardım kolileri yangında zarar gören ailelerimize dağıtılmıştır.

İlçemizde meydana gelen bu büyük yangın sonucu tüm desteklerini ve imkanlarını seferber eden başta Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte İl Afet Müdürlüğüne Orman Bölge Müdürlüğüne Çevre il ve ilçelerden gelen tüm ekip ve personele ayrıca yangını duyup çevre ilçe ve köylerden  gelen tüm vatandaşlarımıza  bu zor günümüzde göstermiş oldukları ilgi ve yardımlarından dolayı ilçemiz adına TESEKKUR EDERİZ.

[Devamını oku]

YAKAKENT İLÇEMİZDE YANGIN

2015-02-03

          01.02.2015 Tarihinde ilçemiz Gündüzlü köyü Kösedağ mahallesinde ormanlık alanda başlayan yangın kuvvetli rüzgarın etkisiyle hızla yayılmaya başlamıştır. Tüm müdahalelere rağmen ilk önce Kösedağ ardındanda Çobanlı mahallesine sıçramıştır. İlimizden gelen Orman İşletme arazözleri ile itfaiye ekiplerinin destek için çevre İllerden ve İlçelerden başta Sinop, Kastamonu, Çorum, Tokat ve  Amasya olmak üzere birçok arazöz ve itfaiye ekipleri çok şiddetli rüzgara rağmen İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve İlçe Belediye Başkanı Sayın Hüseyin KIYMA koordineleriyle  başkanlığında canla başla çalısılarak yangınları söndürerek soğutma çalışmaları yapmışlardır. Çıkan yangında herhangi bir can kaybı olmamıştır. Yangında Çobanlı mahallesinden 5 ev Kösedağ mahallesinden 3 ev olmak üzere toplam 8 ev yanmıştır. Tüm yetkililer başta Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ olmak üzere birçok yetkili olay yerine gelerek çalışmaları ve evi yanan mağdur insanları ziyaret ederek devletin tüm imkanlarını seferber  ederek onların mağduriyetlerinin kısa sürede giderilceğini ve kösedağ mahallesinde İl Afet Müdürlüğünce çadırlar kurulmuş Afad tarafından sıcak yemek pişirilerek mağdur ve çalışanlara yemek ihtiyacları giderilmiştir. Ayrıca evi yanan ailelere 10 adet deprem konteynırı gönderilerek kalacak yerleri hazırlanmaktadır.   

            İlçemizde 2. Yangın Küplüağzı köyü Kızılırmak balık işletme tesislerinin üst tarafında başlayıp 02.02.2015 akşam saatlerine doğru hemen anında itfaiye ekipleri ve önceki önceki yangına müdahale eden tüm arazözler olay yerine giderek yangına müdahale etişlerdir. Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN ve beraberindekiler Küplüağzı köyü yangın mahaline gelerek yangın yerini  inceleyerek çalışmaları tekrar koordine etmişlerdir. Yngın yayılmadan tüm ekiplerin üstün gayretleri ile kısa sürede kontrol altına alınmıştır.

[Devamını oku]

2014-2015 YARI YIL KARNE TATİLİ

2015-01-23

  2014-2015 birinci dönem yarı yıl karne tatil töreni ilk olraak Karaaba  İlköğretim Okulunda yapıldı. Daha sonra 100. Yıl Ortaokulunda   düzenlenmiştir. Karne törenine İlçe Kaymakamımız Sayın  Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR,İlçe Milli  Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK ve diğer Kamu Kurum Amirleri katılmışlardır. Dereceye  giren  öğrencilere  çeşitli  hediyeler verilmiştir.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı