YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İLÇEMİZDE ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

2015-04-23

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile törenlere başlanmıştır.

Törenlere olumsuz hava koşulları nedeni ile 100. Yıl Ortaokulu konferans salonunda devam edilmiştir.Törene Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA  Hanımefendi eşleri  ile birlikte, Kurum Amirleri öğrenci, öğretmenler ve ilçemiz halkı  katılmıştır.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK yaparak, öğrenciler tarafından şiirler okunup, turnuvalarda, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilmiştir.

[Devamını oku]

GÜREŞTE TÜRKİYE DERECESİ ALDIK

2015-04-23

Aynı haftada Yakakentli güreşçilerden iki Türkiye 3. lüğü geldi. Yakakent de ilk madalyayı Okullar arası 13-14 yaş grubunda Mehmet Can KOŞAR 85 kg da Türkiye 3. sü olarak getirdi. Geçtiğimiz hafta sonu Düzce de yapılan 13-14 yaş Okullar arası Güreş Türkiye Şampiyonasında İlçemiz 100. Yıl Ortaokulu öğrencisi Mehmet Can KOŞAR 85 kg da Türkiye Üçüncüsü olarak İlçemize İlk Türkiye derecesini getirdi.

           İkinci madalyamız ise 18-19 Nisan 2015 tarihlerinde Manisa da yapılan 15 yaş Güreş Türkiye Şampiyonasında Çok Programlı Lisede okuyan Ömer Faruk SAK’dan geldi. 42 kg da yarışan sporcumuz çok çetin geçen 6 müsabaka sonucunda kilosunda Türkiye üçüncüsü olarak Milli Takım Antrenörlerinin de beğenisini kazandı.

           Konuyla ilgili olarak Güreş Antrenörleri Murat KESKİN ve Doğan ÖNDER şu açıklamalarda bulundular; Bu çocuklarımızla yaklaşık iki yıldır çalışıyoruz, Yakakent  ilk kez Türkiye derecesi aldı bu yüzden çok mutluyuz. Aslında biz şampiyonluk bekliyorduk ama nasip olmadı inşallah önümüzdeki hafta sonu Rize de yapılacak 17-18 yaş Türkiye Şampiyonasına 2 sporcuyla katılacağız ve bu hedefimize ulaşacağız. Bu Güreşçilerimiz Yakakent Gençlik ve Spor Kulübünün sporcularıdır, Yakakentli sporseverlerin bu kulübe sahip çıkmalarını istiyoruz, gelecekte çok şampiyonluklar yaşayacağımızı ümit ediyoruz. Bize güvenip maddi manevi desteklerini esirgemeyen başta Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİYE, Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMAYA  ve Yakakent Gençlik ve Spor Kulübünün kurulmasında büyük emekleri olan İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Ruhi KOÇER beye çok teşekkür ediyoruz.

[Devamını oku]

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

2015-04-22

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ;

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla ilgili bir kutlama mesajı yayınlayarak, “Kurtuluş mücadelesinin ardından Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihi, bağımsız Türk Devleti’nin demokrasiye geçiş günüdür. Büyük Kumandan Mustafa Kemal Atatürk aynı zamanda bu günü, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan ederek çocuklarımıza hediye ettiği içinde ayrı bir önem taşımaktadır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, çağın gereklerine uygun olarak kendilerini yetiştirip, ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracaklarına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, tüm çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza sağlık ve esenlikler dilerim” dedi.

[Devamını oku]

İLÇEMİZ KAYMAKAMI 23 NİSAN’ DA KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA BIRAKTI

2015-04-22

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çevresinde yapılan bir gün öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK 100.Yıl Okul müdürü Cafer KARA ve 4.sınıf öğrencileri Kuzey ELMA, Umut KARAKAYA  İlçe Kaymakamımızı makamında ziyaret etmişlerdir.

Her 23 Nisan da gelenek haline gelen çocuk kaymakam olarak Kuzey ELMA ve Umut KARAKAYA Kaymakamlık Makam koltuğuna sırasıyla oturarak Yakakent için ve ülkemiz için yapacaklarını anlatmışlardır. İlk önce daha güzel gelecek için yeşil alanların korunması ve daha fazla yeşillik için çalışmalar yapacaklarını, yolların daha güzel olması için asfalt yapacaklarını, ilçemizde çocukların oynaması için yeni çocuk parkları yapacaklarını söyleyerek çeşitli konularda sohbetler etmişlerdir.  

[Devamını oku]

20-25 NİSAN AŞI HAFTASI

2015-04-22

Aşı insanları hastalıklardan ve kötü sonuçlarından koruyabilmek için sağlam ve risk altındaki kişilere uygulanır.Bütün çocuklar doğar doğmaz takvime uygun bir şekilde aşılanmaya başlanmalıdır.Siz de çocuklarınızın aşılarını eksiksiz olarak yaptırın, çünkü her şeyin başı sağlık, sağlığın başı aşı.

"Sağlık aşılıyoruz"

"Her şeyin başı sağlık, sağlığın başı aşı"

"Aşılanın, önleyin, korunun"

"Aşılı çocuk, sağlıklı çocuk"

"Aşılanma her çocuğun hakkıdır"

"Çocuklarınızın eksik aşılarını tamamlatınız"

[Devamını oku]

İLÇEMİZDE KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI DÜZENLENDİ

2015-04-16

    15.04.2015 tarihinde ilçemiz 100.yıl ortaokulu konferans salonu  ve İlçe Müftülüğünde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programı düzenlenmiştir.

      Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen programa İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı vekili Muhteber Çevik ile On dokuz Mayıs İlahiyat Fakültesi Öğretim görevlisi Osman GÜNER,  Kurum Amirleri, Din Görevlileri, öğrenci ve birçok vatandaş katılmıştır. Din Görevlileri tarafından Kuran hilafeti okunmuş ardından, İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe müftüsü Kadir KÖTÜLÜKETMEZ  ve Misafir konuk Prof.Dr Osman Güner kutlu doğum haftasıyla ilgili konuşma yapmışlardır.

[Devamını oku]

KARAABA’ DA TURİZM HAFTASI PROGRAMI ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

2015-04-16

     16.04.2015 tarihinde( 14-22 Nisan Turizm Haftası)  dolayısıyla İlçemiz Karaaba Ortaokulunda Turizm Haftası programı düzenlenmiştir. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA,  Kurum Amirleri ve Öğretmenler katılmıştır.

     Karaaba İlkokulu Ve Ortaokulunun öğrencileri ve öğretmenleri tarafından  birçok gösteri  ve etkinlikler düzenlenmiştir. Etkinliğin ardından gelen misafirlere  yöresel yemeğimiz keşkek ve yahni ikram edilmiştir.

[Devamını oku]

İLÇEMİZ KAYMAKAMI SAYIN YUSUF GEMİCİ MAHALLE HALKINI ZİYARET ETTİ

2015-04-15

      13.04.2015 tarihinde ilçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN ve Vakıf Müdürümüz Adnan KURT ile beraber ilçemiz Sarıgöl merkez ve Köseli mahallelerine ziyarette bulunmuşlardır. İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve beraberindekiler mahalle muhtarı ve vatandaşlarla görüşerek onların dertlerini ve sorunlarını dinlemişlerdir.

      Daha sonrada Sarıgöl Köseli İlköğretim okuluna gidilerek öğrencilerle ilgilenip öğretmenlerinden okul ve öğrencilere hakkında bilgiler alınmıştır.

[Devamını oku]

EMNİYET TEŞKİLATININ 170. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI

2015-04-13

Emniyet Teşkilatının 170. Yıldönümü İlçemizde kutlandı.

[Devamını oku]

TOPLUM DESTEKLİ POLİSLİK(KANKALAR YAKAKENTTE)

2015-04-08

Samsun TD-P şube Müdürlüğü personeli ve İlçe Emniyet Amirliğimiz personeli ile birlikte  ilçemiz 100. Yıl İlkokulu konferans salonunda İlkokul öğrencilerimize ve Zübeyde Hanım Anaokulunda minik öğrencilerimize yönelik Polis Mesleğinin tanıtımı ,kendi güvenlikleri açısından alabilecekleri basit önlemler anlatılmış ayrıca Kanka polisler ile  Öğrenirken eğlenceli vakit geçiren öğrencilere Sunum sonunda çeşitli hediyeler ve  eğitici içerikli dergi dağıtımı yapıldı. 

[Devamını oku]

14 YAŞ SAMSUN GÜREŞ İL BİRİNCİLİĞİNDE YÜZÜMÜZ GÜLDÜ

2015-04-07

05.04.2015 tarihinde Samsun da düzenlenen 14 yaş Grekoromen  İl birinciliğinde Yakakent Gençlik ve  Spor Kulübü 3 altın 1 bronz madalya kazanarak Isparta’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazanmışlardır. İl Birinciliğinde derce yapan sporcularımız;

Hakkı KESKİN 35.Kg 1.

Mustafa OLGUN 53.Kg 1.

Mehmet Can KOŞAR 84 Kg 1.

Görkem BAŞ 100 Kg 3.

              Yakakent İlçesi olarak dört  sporcuyla  katıldığımız İl Birinciliğinde dört madalya kazanarak ilçemizi en güzel şekilde temsil eden  ve okullar arasında Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde eden sporcularımızı  kutlar, İlçemizde sporcularımızın başarılı olmaları için gayret sarf eden ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

[Devamını oku]

GÜREŞÇİLERİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA BİR ADIM DAHA ATTI

2015-04-07

Ordu’da yapılan 17-18 yaş okullar arası grup müsabakalarına giden başarılı sporcularımızdan 100 kg da Tevfik ÇEVİK ve 85 kg da Uğurcan AKSU  bölge 2.si olarak Türkiye şampiyonasına  katılmaya hak kazanmışlardır.

[Devamını oku]

OKULLARIMIZ SATRANÇTA BAŞARI ELDE ETTİ

2015-04-06

Alaçam ve Yakakent İlçelerinin katılımı ile küçükler ve yıldızlar arasında satranç ligi müsabakaları düzenlenmiş olup, Küçükler katagorisinde İlçemiz okullarından Vali Erdoğan Cebeci İlkokulu 2. ve 100. Yıl İlkokulu 3. olmuştur. Yıldızlar liginde ise Liman Yatılı Bölge Ortaokulu 1. ve 100.Yıl Ortaokulu ise 2. olmuştur.

[Devamını oku]

GÜREŞÇİLERDEN BURUK SEVİNÇ

2015-04-01

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Güreş İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan 15 Yaş Güreş il birinciliği 29 Mart 2015 tarihinde Samsun Yaşar Doğu Güreş Salonunda yapıldı.

Yakakent Gençlik ve Spor Kulübü müsabakalara beş sporcuyla katılmış olup çekişmeli müsabakalar sonucunda İlçemiz güreşçileri gelecek için ümit vaat etmişlerdir. Yapılan müsabakalar sonucu İlçemizi temsil eden güreşçilerimizin aldığı dereceler;

42 kg Ömer Faruk SAK        İl Birincisi

46 kg Coşkun KOCA            İl ikincisi

54 kg Salih SEVİL                İl üçüncüsü

59 kg Mustafa ÇEVİK          İl ikincisi

66 kg Salih SEVİL                İl ikincisi

Konuyla ilgili olarak Güreş Antrenörü Murat KESKİN “İlçemiz güreşçileri bu tür müsabakalara bu yıl itibariyle düzenli katılmaya başladılar. Çocuklarımızın aldıkları derecelere baktığımızda dört final yaptık bunun birinde galip diğer üç finalde mağlup olduk ancak  çocuklarımızla nerde eksiklerimiz var bu konu üzerinde durup daha çok çalışıyoruz inşallah bu çocuklarımızın hepsi önümüzdeki yıl birinci olacaklardır. İl Şampiyonasında 1.ve 2. olan güreşçilerimiz 18-19 Nisan 2015 tarihlerinde Manisa da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında İlimizi temsil edecek. İnşallah oradan da madalyalarla döneceklerine inanıyorum”

Şunuda belirtmek isterimki güreşe verdikleri desteklerden dolayı İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ’ye çok teşekkür ederiz, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar hep yanımızda oldular. Bizlerde bu bilinçle çalışmalarımıza devam ediyoruz, inşallah bu yıl İlçemize Türkiye Şampiyonluğu getireceğiz” dedi.

[Devamını oku]

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET

2015-03-18

     18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitler Haftası dolayısıyla ilçemizde bulunan şehit aileleri İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, İlçe müftüsü Kadir KÖTÜLÜKETMEZ  tarafından ziyaret edilmiştir.

      İlk önce Mardin Gabar dağında 22.10.2004 tarihinde Şehit olan Astsubay Suat SARI’ nın eşi Gülhan SARI, ardından 24.10.1998 tarihinde Mardin Kızıltepe’ de Şehit olan Erdoğan ALTINEL’ in Sarıgöl mahallesinde bulunan ailesi  ve kabri ziyaret edilip, İlçe Müftümüz tarafından evinde  ve kabri başında dualar edilerek anılmışlardır. Bütün Şehitlerimizin ruhları Şad olsun.  

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı