YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

Malmüdürü Ekrem ÖNDER ve Tapu Müdürü Nuh DEMİRAĞ’ a Veda Yemeği Düzenlendi.

2016-08-17

İlçemiz Malmüdürü olarak görev yapan Ekrem ÖNDER’ in emekliliğe ayrılması ve ilçe Tapu Müdürü olarak görev yapan Nuh DEMİRAĞ’ ın yeni görev yeri olan Ladik Tapu Müdürlüğüne tayini dolayısı ile 15.08.2016 tarihinde  veda yemeği düzenlenmiştir.

Veda yemeğine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma, Kurum Amirleri ve birçok personel katılmışlardır.

İlçe kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ Yakakent de yıllardan beri göstermiş oldukları hizmetlerinden dolayı Ekrem Önder’ e yeni hayatında ve Nuh DEMİRAĞ’ a yeni görev yerinde başarılar diledi.

[Devamını oku]

Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin Ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz İlçemizde Düzenlenen Demokrasi Nöbetine Katıldı.

2016-08-05

15 Temmuz gecesi  gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsüne karşı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Cumhuriyet Meydanında devam eden Demokrasi Nöbetine 04/08/2016 Perşembe gecesi  Samsun Valimiz Sn. İbrahim ŞAHİN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya YILMAZ, İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Belediye Başkanımız, Sn. Hüseyin KIYMA,  Alaçam Kaymakamı Sn. Oğuz Alp ÇAĞLAR , Bafra Belediye Başkanı Sn. Zihni ŞAHİN,  Alaçam Belediye Başkanı Sn. Hadi UYAR  ve halkımızın geniş kesimi katıldı.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ yaptığı açıklamada; ‘ Milli İradeye Saygı ve Demokrasi Nöbetimizi ziyaretleriyle bizleri onurlandıran, Samsun Valimiz Sn. İbrahim ŞAHİN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya YILMAZ, İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Belediye Başkanımız, Sn. Hüseyin KIYMA,  Alaçam Kaymakamı Sn. Oğuz Alp ÇAĞLAR , Bafra Belediye Başkanı Sn. Zihni ŞAHİN,  Alaçam Belediye Başkanı Sn. Hadi UYAR ve çok kıymetli dostlarıma ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 15 Temmuz akşamı güvenlik güçleri içindeki bir grubun, Demokrasimize, Cumhuriyetimize, Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik bulunduğu silahlı müdahale hareketini şiddet ve esefle kınıyor, bu kötü girişimin, başta soylu milletimizin, devletimizin ve güvenlik güçlerimizin dirayetli ve sağduyulu yaklaşımıyla sonuca ulaşmamış olmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyor, ülkemizde anayasal rejim, hukuk devleti ve milli irade prensipleri haricindeki bu tür müdahale dönemlerinin bir daha asla açılmamak üzere kapandığını demokrasimize olan sarsılmaz inancımızla vurgulamak istiyoruz. Yakakent Kaymakamlığı olarak her zaman olduğu üzere, tüm varlık ve gücümüzle ülkemizin ve aziz milletimizin hizmetinde olarak çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz. Demokrasimize burada tuttuğumuz Nöbet ile sahip çıkmaya devam ediyoruz ve edeceğiz de’’ diye açıklama yaptı.

[Devamını oku]

Demokrasi Nöbetine Devam Ediyoruz

2016-08-03

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “meydanlara çıkın” sözü üzerine Yakakent’iler Cumhuriyet Meydanını boş bırakmayarak demokrasi nöbetlerini sürdürüyor.

15 Temmuz’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetlerini sürdüren Yakakent’iler darbe girişimine tepki gösteriyorlar.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ yaptığı açıklamada  ” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkın sözü üzerine meydanları doldurmaya devam ediyoruz. Halkımızla birlikte akşamları nöbet tutuyoruz.  Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız tamam diyene dek Demokrasi Nöbetimiz devam edecek. Gündüzleri işlerimizi yapacağız, geceleri ise nöbetimize devam edeceğiz ” dedi.

[Devamını oku]

İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbetine Devam Ediyoruz

2016-08-03

Türkiye'de yapılan Askeri darbe girişimine tüm Türkiye'de olduğu gibi Yakakent’te de demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyoruz.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  “Öncelikle  bizlerle beraber Demokrasiye sahip çıkma adına Yakakent Cumhuriyet meydanında nöbet tutmaya devam eden İlçeBelediye Başkanımız Hüseyin KIYMA, Garnizon Komutanı Gürkan Demir, Emniyet Amiri Ali Türkmen, Ak Parti İlçe Başkanı Sefer Tek ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Tuttuğumuz bu nöbetler Milli İrade ve Demokrasiye saygımızın göstergesidir. Bugün buradan tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyeti devletinin demokrasisinin ne kadar güçlü olduğunu anlatıyoruz. Türkiye’nin her tarafında buna benzer toplantılar ve tutulan nöbetler var. Bu nöbetleri Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, hükümetimizden yeni bir emir gelinceye kadar sizinle beraber tutmaya devam edeceğiz. Bize destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

[Devamını oku]

Yakakent Milli İrade ve Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

2016-08-03

15 Temmuz gecesi askerimiz içinden bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsüne karşı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Cumhuriyet Meydanında da Demokrasi Nöbetimiz devam ediyor.

İlçemiz Cumhuriyet Meydanına kurulan sinevizyon sistemi ile haber programları canlı olarak izlendi. İçecek ve çerez ikramlarının yapıldığı gecede halkımızla beraber Demokrasi Nöbetine devam edildi.

[Devamını oku]

Demokrasi Nöbetine Devam Ediyoruz

2016-08-03

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek meydanlara inen vatandaşların yurt genelinde başlattığı Demokrasi Nöbeti Cumhuriyet Meydanında devam ediyor.

Yakakent Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz gecesinden bu yana devam eden demokrasi nöbetlerinin 18’inci gününde alanda toplanan halkımız Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar edildi.

İlçe Kaymakamımız sayın Yusuf GEMİCİ’ nin halk ile gerçekleşen nöbette “Vatana sahip çıkan herkesten Allah razı olsun, Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum, ailelerine ‘geçmiş olsun’ dileklerimi sunuyor, sabırlar diliyorum” dedi.

[Devamını oku]

Milli İrademize Demokrasimize Sahip Çıktık

2016-08-03

   İstanbul ve Ankara'da akşam saatlerinde askerimizin içerisinden bir grup tarafından  darbe girişiminde bulunulmasına karşı İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  Yakakent Cumhuriyet meydanında halkımız ile bir araya geldi. Cami minarelerin den ezan ve salalar okundu, tekbir getirildi, sloganlar atıldı, İstiklal marşı okundu. İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  halkımızın milli irade ve demokrasiye olan bu hassasiyetinden ve duyarlılıklarından dolayı  teşekkür ediyorum dedi.

[Devamını oku]

İlçemizde Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi

2016-07-05

Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı dâhilinde Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve Protokol üyeleri, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek burada görevli personel ile bayramlaştıktan sonra, İlçemiz  Belediye Çözüm Merkezinde halkımız ve memurlar ile bayramlaşıldı.

[Devamını oku]

Erdoğan Cebeci İlkokulunda Karne Heyacanı

2016-06-17

2015 -2016 Eğitim Öğretim yılında öğrenim gören öğrencilerimizin ilçemiz Erdoğan Cebeci İlkokulunda 17/06/2016 tarihinde  düzenlenen  yıl sonu karne törenine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı,  İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  katılarak öğrencilere karnelerini takdim etmişlerdir.

[Devamını oku]

Yakakent Kaymakamlığınca Şehit yakınları, Gaziler, Daire Amirleri ve muhtarların katıldığı İftar Programı Düzenlendi

2016-06-16

15/10/2016 tarihinde Yakakent Kaymakamlığınca düzenlenen iftar yemeği Şehit yakınları, gaziler, daire amirleri ile muhtarların katılımı ile gerçekleşti.

 İftar yemeğine katılan misafirlere teşekkür eden İlçemiz kaymakamı Yusuf GEMİCİ yaptığı konuşmada “Ramazan ayının tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dileyerek,  Kaymakamlık olarak şehit yakınlarının ve gazilerin her zaman yanında olduğumuzu belirtip, ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.”

[Devamını oku]

Karaaba Tübitak Bilim Fuarı

2016-05-26

         İlçemiz Karaaba Ortaokulu öğrencilerinin  26/05/2016 tarihinde düzenledikleri 30 adet projenin sergilendiği Tübitak Bilim Fuarı İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, daire amirleri, mahalle halkı ve ilçe genelinden öğenci ve öğretmenlerin katılımı ile gerçekleştirildi.

       Bilim fuarında öğrenciler tarafından gerçekleştirilen projeler katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.İlçe Kaymakamı Yusuf GEMİCİ projelerde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi ve bu tür projelerin ileriki yıllarda da devam etmesi temennisinde bulundu.

[Devamını oku]

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.

2016-05-20

     19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı İlçemiz Cumhuriyet Meydanı önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk koyma töreni ile başladı. 

Törene İlçemiz Kaymakamı  Sayın Yusuf GEMİCİ, Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Daire Amirleri ve birçok vatandaş katılmıştır.

Çeşitli spor etkinliklerinin gösterimi yapılan tören büyük bir coşkuyla kutlandı. Dereceye giren öğrenciler hediyeler ile ödüllendirildi.

[Devamını oku]

“Mutlu çocuklar umutlu yarınlar” Proje Çalışmaları Devam Ediyor

2016-05-06

Çocukların Psikolojik, sosyal  yönden gelişimlerini sağlamak her türlü istismara uğramamaları yönünde bilgilendirmek, eğitimler vermek, çocuklarımızı bilinçlendirmek ve kadına yönelik her türlü eşitsizliğin ortadan kaldırılması amacı ile Yakakent Kaymakamlığınca hazırlanan 14.04.2016 tarihinde uygulamaya konulan ve   01.06.2016 tarihine kadar   sürecek olan Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar adlı proje kapsamında Yakakent ilçe Merkezinde ve bağlı mahallelerde bulunan   öğrenciler, öğrenci velileri, Vatandaşlar, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Mahalle muhtarları ve öğrenci servis şoförlerine projede belirtilen gün ve saatlerde görevli eğitimciler tarafından eğitim verilmeye devam edilmekte, ayrıca projede belirtildiği gibi  İlimizden  konunun uzmanları tarafından ilçemize eğitimciler  davet edilmiştir. 

21.04.2016 Perşembe günü Saat 10.00 ile 13.00 arasında Samsun Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden gelen Konunun Uzmanı eğitimciler ile Projede görevli Rehber öğretmenler  tarafından İlçemiz Asmapınar Mahallesi halkına Asmapınar Mahallesinde bulunan okul salonunda Kadın ve erkek olmak üzere yaklaşık 60 vatandaşımıza  sinevizyon gösterimi eşliğinde seminer  verilmiştir. Mahalle Muhtarları ile Öğrenci Servis şoförlerine ise Projede görevli eğitmenler tarafından Kaymakamlık toplantı salonunda 25.04.2016 tarihinde seminer verilmiştir.Ayrıca  İlçe merkezinde bulunan okullarımızın toplantı salonlarında öğrenci velilerine, okul aile birliği başkanlarına, öğrencilerimize seminerler verilmeye devam edilerek vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz bilinçlendirilmeye devam edilmektedir.

                Söz konusu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile 19 Mayıs Üniversitesi Görevlilerinden Prf. Dr. Kurtman ERSANLI ile öğretim Görevlilerinden Teyfik DEMİR  04.05.2016 tarihinde ilçemize gelerek ilçemiz Kozköy Ortaokulu Toplantı salonunda  katılımcıların büyük bir kısmının bayanlar tarafından oluştuğu Öğrenci velilerine ve Daire Amirlerine 2 saat süre ile konu hakkında seminer verdikten sonra  soru cevap kısmına geçilerek  katılımcılardan gelen sorular eğitimciler tarafından cevaplandırılarak çok verimli bir seminer gerçekleştirilmiştir.

                Yakakent Kaymakamlığınca Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar adlı proje kapsamında ilerleyen günlerde vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın daha da  bilinçlendirilmesi amacı ile Samsun ilinden değişik kurumlardan konunun uzmanları ilçeye davet edilerek, seminerler verilmeye devam edilecektir. 

Yakakent Kaymakamlığınca gerçekleştirilen  bu proje ile ilgili vatandaşlarımızın memnuniyeti gözlenmiştir.   

[Devamını oku]

Gençlik Ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ İlçemizde Toplu Açılış Törenine katıldı.

2016-04-23

 

           22 Nisan Cuma Günü Saat 14.30 da Yakakent Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Toplu Açılış Törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ, Yakakent Kaymakamı Yusuf GEMİCİ, Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, ilgili kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA’ nın tören açılış konuşmasından sonra  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ Yakakent ilçe merkezine ve bağlı mahallelere yapılan hizmetler hakkında bilgi verdikten sonra, Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN, törene katılanlara teşekkür ederek Yakakent halkının daha güzel hizmetlere layık olduğunu halk olarak bu hizmetlere destek verilmesi gerektiğini her vatandaşın kendi evinin veya işyerinin dış cephelerini güzelleştirdiğinde ilçenin görünümünün değişeceğini Yakakent’in iç ve dış turizme açık bir yer olduğunu turizmin canlanacağını, Yakakent halkının bu ilçenin kıymetini bilmelerini ilçenin geleceği için elbirliği verilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Törende en son konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ise Samsun ilinin bir spor kenti olduğunu tüm spor aktivelerinin Samsun ilinde yapıldığını son zamanlarda Samsun il ve ilçelerine değişik spor sahaları, spor kompleksleri yapıldığını, Yakakent ilçesine ise güzel bir spor tesisi kazandırıldığını bu hizmetlerin durmak bilmeden devam ettirileceğini, gençlere ve öğrencilere sahip çıkılarak boş zamanlarının sportif aktivelerle geçirmelerinin sağlanacağını ifade etti.

[Devamını oku]

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı İlçemizde Etkinliklerle Kutlandı

2016-04-23

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile törenlere başlanmıştır.

Törene Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Kurum Amirleri, öğrenci, öğretmenler ve ilçemiz halkı  katılmıştır.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK yaparak, öğrenciler tarafından şiirler okunup, turnuvalarda, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ çeşitli hediyeler vermiştir.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO TERÖR ARANANLAR TERÖR ARANANLAR Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı