YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

Bafra Seyahat Yakakent Şubesi´nin Açılışı

2016-01-29

Bafra Seyahat Yakakent Şubesi’nin açılışı, Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA  ve Yakakent halkının katılımıyla yapılmış olup; Rasim Çağlar Caddesi’nde Bafra Seyahat Yakakent Şubesi hizmet vermeye başlamıştır.

[Devamını oku]

100. Yıl İlk Okulunda Karne Heyecanı

2016-01-22

            2015 -2016 Eğitim Öğretim yılında öğrenim gören öğrencilerimizin ilçemiz 100. Yıl İlkokulunda 22/01/2016 tarihinde  düzenlenen  1. dönem sonu karne törenine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı,  İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü  katılarak öğrencilere karnelerini takdim etmişlerdir.

[Devamını oku]

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin AKAN´ ın İlçemiz Kaymakamını Ziyareti

2015-12-29

           Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin AKAN ve eşleri Uz. Dr. Ayşen AKAN 29/12/2015 Salı günü Yakakent İlçemize gelerek Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin KIYMA ile birlikte  İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ' ye makamlarında nezaket ziyaretinde bulundular.İlçe Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ,  Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hüseyin AKAN ve eşleri Uz. Dr. Ayşen AKAN' a bu nezaket ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti.

[Devamını oku]

İlçe Kaymakamlarından İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ´ ye Nezaket Ziyareti

2015-12-24

               Çarşamba Kaymakamı Sayın Caner YILDIZ, Terme Kaymakamı Sayın İlyas GÜN, Ayvacık Kaymakamı Sayın Can Kazım KURUCA, Salıpazarı Kaymakamı Sayın İskender ÇOLAK ve Asarcık Kaymakamı Sayın Hüseyin TUTUŞ 23/12/2015  tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ' ye Makamlarında nezaket ziyaretinde bulunmuşlardır.

[Devamını oku]

KAN BAĞIŞI

2015-11-20

       20/11/2015 tarıhınde İlçemiz Yakakent Cumhurıyet  Meydanına  gelen kızılayın kan bağısı aracındaki doktor ve kızılayın saglık personelı tarafından; basta İlçe Kaymakamımız Yusuf  GEMİCİ olmak uzere kamu kurum ve kuruluslarında calısan ve ilçemiz halkından bir cok vatandasımız kan bağısının hayat kurtarmak demek oldugu bılıncıyle kan bağışında bulunmuslardır.

[Devamını oku]

10 KASIM ATATÜRK´ Ü ANMA TÖRENİ

2015-11-10

         10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerine  İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutan V. Hüseyin KAYA , İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kurum Amirleri ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına  Çelenk konması ile başlamıştır.

         Daha Sonra  100.Yıl  Ortaokulu konferans salonunda  günün anlam ve önemine dair  öğrencilerin hazırlamış oldukları  Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri oratoryum gösterisinde sunmuşlardır. 10 Kasım  ile ilgili şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.

[Devamını oku]

MAKAM ZİYARETİ

2015-11-03

Asarcık Kaymakamı Hüseyin TUTUŞ 03/11/2015  tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ'yi Makamlarında ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku]

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

2015-10-29

         İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ , İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA,  İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, Kamu  Kurum Müdürleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla başladı.

          29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına  İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, okul öğrencileri ve öğretmenleri vatandaşların geniş katılımı ile kutlandı. Okulların hazırlanmış oldukları çeşitli etkinlikler ve sportif  faaliyetler  törenlere katılanlar tarafından coşkuyla izlenmiştir. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek tören geçişi ile bayram kutlamaları sona ermiştir.

[Devamını oku]

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇELENK KOYMA TÖRENİ

2015-10-28

              İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ , İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA  ile İlçe  Kurum Amirleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla Atatürk Anıtına  çelenk konulması ile başladı. 

             

[Devamını oku]

KAYMAKAMIMIZ YUSUF GEMİCİ´NİN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI

2015-10-28

Cumhuriyetin 92. Kuruluş yıldönümünün, ülkemiz ve insanlarımız açısından kayıpsız bir dönemin başlangıcı olmasını temenni eden Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ'nin  mesajında şunları kaydetti:

“Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yılını kutluyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. 

Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. 

Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. 

Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 92. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” dedi.

[Devamını oku]

AMÖTÖR SPOR HAFTASI

2015-10-20

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat ORAL, Amatör Spor Haftası etkinliklerine vermiş olduğu destekten dolayı ilçe Kaymakamımız sayın Yusuf GEMİCİ' yi ziyaret ederek Amatör Spor Haftası anısına teşekkür plaketi sundu.

[Devamını oku]

‘’TEŞEKKÜRLER MİLLİ TAKIM’’

2015-10-15

İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ ‘’Milletçe zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde tüm milletimize azda olsa bir mutluluk yaşatıp Fransa da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonasına  direk katılmaya hak kazanan Milli Takımımıza, İlçe halkımız adına teşekkürlerini sunarak,daha büyük başarılara imza atacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.’’

[Devamını oku]

12 EKİM -18 EKİM AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

2015-10-15

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’nin katılımıyla başladı.

     12 Ekim - 18 Ekim tarihleri arasında Futbol,Voleybol,Atletizm,Masa Tenisi,Bilek Güreşi,Yürüyüş branşlarından oluşan spor müsabakalarıyla kutlanacak olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında 13 Ekim Salı günü Masa Tenisi,Voleybol,Futbol Dostluk Müsabakaları düzenlendi.

    Okul çağındaki çocuklarımız ve gençlerimizle vakit geçirip,spor etkinliklerine katılan ve çeşitli ödüller dağıtan İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ‘’Amatör Spor Haftası etkinliklerinin asıl amacının gençlerimizin spora yönelmelerini sağlamak ve özellikle çocuklarımızda çeşitli spor branşlarına yönelik farkındalık oluşturarak sporu hayatlarının bir parçası yapmak olduğunu söyledi. Sayın Kaymakamımız; spor sayesinde çocuklarımızın ve gençlerimizin sigara,uyuşturucu vb. kötü alışkanlıklardan da uzak kalacağına dikkat çekti.

   Ayrıca Futbol Sahası ve yapım işi devam eden Kapalı Spor Salonunun bitmesiyle  ilçe halkımıza daha iyi hizmet vereceklerini belirten İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ    ’’ çocuklarımıza ve gençlerimize hak ettikleri değeri vermek için Yakakent Kaymakamlığı olarak sporun ve sporcunun daima yanında olduklarını belirterek etkinlikleri düzenleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

[Devamını oku]

MAKAM ZİYARETİ

2015-09-07

07.09.2015 tarihinde Sinop Ayancık Kaymakamı Sayın Adem KELEŞ ilçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’ yi makamında ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku]

FEN LİSELERİNİ KAZANAN 16 ÖĞRENCİMİZ ÖDÜLLENDİRİLDİ

2015-09-04

2014- 2015 Eğitim ve Öğretim döneminde İlçemizde TEOG sınavlarında yüksek puan alıp Fen Liselerini kazanan 16 öğrenci İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilmiştir.

Törene İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, Okul Müdürleri ve veliler katılmıslardır. 

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı