YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

“Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar” Adlı Proje Ödüle Layık Görüldü

2016-11-25

23/11/2016 Çarşamba günü Samsun Büyükşehir  Belediyesi Sanat Merkezinde Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN başkanlığında düzenlenen ‘Dünya Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü’ konulu seminer ve ‘Kadın Dostu İyi Uygulama Örnekleri’ ödül törenine ilçemizi temsilen Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ ve TSM Sorumlu Hekimi Dr. Ayça GADİŞ katıldı. Programda Yakakent Kaymakamlığınca hazırlanan “Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar” adlı Proje ödüle layık görüldü. Ödül İl Emniyet Müdürü Vedat YAVUZ tarafından Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ’ ye takdim edildi.

İlçe Kaymakamız Sayın Yusuf GEMİCİ Yakakent Kaymakamlığı olarak halkın bilinçlendirilmesi için değişik konularda ve değişik alanlarda bu tür projelerin yapılmasına devam edileceğini ifade ederek, projeye katkı sağlayan, projenin yapımında ve uygulanmasında emeği geçen başta eğitimciler ve diğer görevliler ile bu eğitimlere gerekli duyarlılığı göstererek eğitimlere katılan Yakakent halkına teşekkür etmiştir.

Yakakent Kaymakamlığınca hazırlanan “ Mutlu Çocuklar Umutlu Yarınlar” adlı proje kapsamında; Çocukların psikolojik, sosyal yönden gelişimlerini sağlamak, istismara uğramamaları yönünde çocuklarımızı bilinçlendirmek ve kadına yönelik her türlü eşitsizliğin ortadan kaldırılması yönünde eğitimler vermek amacı ile Yakakent ilçe merkezinde ve bağlı mahallelerde bulunan öğrencilere, öğrenci velilerine,  vatandaşlara, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, mahalle muhtarlarına eğitimler verilmiştir.

[Devamını oku]

Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK için Kur’an’ı Kerim ve Mevlidi Şerif okutuldu.

2016-11-15

         Mardin Derik ilçesinde teröristlerce şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK için ilçemiz Hoca Ali Efendi camisinde ikindi namazından sonra İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ ve kurum amirlerinin katılımı ile Kur’an’ı Kerim ve Mevlidi Şerif okutuldu.

[Devamını oku]

Şehit J.Uzm.Çvş. Bayram AKSU’ nun Ailesine “ Şehadet Belgesi” verildi

2016-11-11

Hakkari İli Şemdinli ilçesi Güzelkonak Jandarma Karakol Komutanlığına, 09.10.2016 tarihinde saat 09:30 sıralarında, Bölücü Terör Örgütü Mensuplarınca düzenlenen bombalı araç saldırısı sonucu şehit olan J.Uzm.Çvş. Bayram AKSU’ nun ailesine “ Şehadet Belgesi “ verildi. Kaymakamlık Makamında şehit babası Dursun AKSU ve annesi Ünzile AKSU’ ya Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Yaşar GÜLER imzalı “ Şehadet Belgesi” İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR tarafından birlikte verildi. Şehit ailesinin İlçe Kaymakamı tarafından sorun ve istekleri dinlendikten sonra İlçe Jandarma Komutanlığında misafir edildi.

[Devamını oku]

10 KASIM ATATÜRK´ Ü ANMA TÖRENİ

2016-11-10

       10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenleri  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kurum Amirleri ve halkın katılımıyla Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına  Çelenk konması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlamıştır.

      Daha Sonra anma programına  Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonunda devam edilmiş olup, konferans salonunda ilçe genelinde 10 Kasım anma töreni ile ilgili düzenlenen  şiir, kompozisyon yarışmalarında 1. Olan eserler okunmuş, günün anlam ve önemine dair  öğrencilerin hazırlamış oldukları,  Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri oratoryum gösterileri ile programa devam edilmiş, etkinliklerde dereceye giren öğrencilere  hediyeleri verilmiştir.

[Devamını oku]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıldönümü İlçemizde Törenlerle kutlandı.

2016-10-29

           29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıldönümü kutlama törenleri; 29.10.2016 Cumartesi günü saat 09.00’ da İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ tarafından Kaymakamlık Makamında protokol sırasına göre tebriklerin kabul edilmesinin ardından; İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA, Kamu  Kurum Müdürleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla Yakakent Spor Salonunda devam etti.

          29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları altında  okulların hazırlamış oldukları çeşitli etkinlikler ve sportif  faaliyetler,  törenlere katılanlar tarafından coşkuyla izlendi. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek tören geçişi ile bayram kutlamaları sona ermiştir.

 

[Devamını oku]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Koyma Töreni

2016-10-28

                    İlçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; 28 Ekim Cuma saat 13:00’ te, İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA,  Kurum Amirleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katıldığı Atatürk Anıtına  çelenk koyma töreni ile başladı. 

[Devamını oku]

Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ´ nin “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” Kutlama Mesajı

2016-10-27

Cumhuriyetin 93. Kuruluş yıldönümünün,  ülkemiz ve insanlarımız açısından kayıpsız bir dönemin başlangıcı olmasını temenni eden Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ mesajında şunları kaydetti:

“Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 93. yılını kutluyoruz. Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir. Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. 

Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 93. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” dedi.

[Devamını oku]

19 Ekim Muhtarlar Günü İlçemizde Kutlandı

2016-10-19

19 Ekim Muhtarlar Günü  Kutlama töreni  Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle İlçemiz muhtarları İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’ yi makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ;  “Bu duygu ve düşüncelerle, İdaremizin kamu hizmetleri sunumunda ve Vatandaşlarımızın yönetime katkı ve katılımlarında en önemli destekçilerimiz olan Değerli ve emektar Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, Kamu hizmet sunumunda verdikleri değerli katkıları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyor;  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi

[Devamını oku]

SAYIN VALİMİZ İBRAHİM ŞAHİN’ İN İLÇEMİZİ ZİYARETİ

2016-10-05

     05/10/2016 tarihinde İlçemizi ziyaret eden Valimiz  Sayın İbrahim ŞAHİN Cumhuriyet meydanında ilçe mahalle halkının kendi yetiştirmiş olduğu sebze ve meyveleri pazarladığı mini pazarı gezdi. Daha sonra hükümet konağı önünde hazır bekleyen protokol tarafından karşılandıktan sonra Yakakent’imizin sahilinde gerçekleşen çay sohbetinde Yakakent halkının ve karşılama esnasında hazır bulunan daire amirlerinin sorunlarını ve dileklerini dinleyerek sıcak bir sohbetten sonra Alaçam ilçesine gitmek üzere ilçemizden ayrılmıştır.  

[Devamını oku]

İlçemizde Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi

2016-09-12

Kurban Bayramı dolayısı ile ilçemizde yapılan bayramlaşma programı; İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf Gemici, İlçe  Belediye Başkanı  Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Murat SARI, kamu görevlileri, siyasi parti temsilcileri ve halkın katılımı ile İlçemiz  Belediye Çözüm Merkezinde gerçekleşti.

Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayınlayan İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ;

“Barışın, kardeşliğin, huzurun,  refahın, yardımlaşmanın ve hoşgörünün pekişmesine vesile olan Kurban Bayramını en kalbi duygularla kutluyor, mübarek bayramın başta Yakakentimiz, ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlara ve insanlığa barış ve huzur  getirmesini canı gönülden temenni  ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

[Devamını oku]

“15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKŞELİŞİ” Adlı Sergi Açılışı;

2016-09-06

06.09.2016 tarihinde Yakakent meydanında “15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKŞELİŞİ” adlı serginin açılışı; Kaymakamımız Sayın Yusuf Gemici, İlçe  Belediye Başkanı  Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanlığından Kd. Ast. Bşçvş. Mustafa AYDOĞAN ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla  gerçekleşti.

[Devamını oku]

KOSGEB Destekli ¨HAYAL ATÖLYESİ” nin Açılışı Yapıldı

2016-08-31

31.08.2016 günü saat 14.00 te ilçemiz Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan  KOSGEB destekli “HAYAL ATÖLYESİ” isimli iş yerinin açılışı;  Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Bafra Ticaret Sanayi Odası Başkanı Göksel BAŞARAN ve ve Yakakent halkının katılımıyla gerçekleşti.

[Devamını oku]

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü İlçemizde Kutlandı

2016-08-29

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü Cumhuriyet meydanında İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile Gazilerin katılımıyla kutlandı. Kutlama töreni  Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini  belirten konuşmayıAstsubay ÜstÇavuş Mülayim YILMAZ gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından şiirler okunduktan sonra Kaymakamlık Makamına geçilerek protokol tarafından tebrikler kabul edilmiştir.

[Devamını oku]

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

2016-08-29

İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Sayın Yusuf GEMİCİ mesajında şunları kaydetti;

“Şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Komutanlığında Kurtuluş Savaşı’ nı sona erdiren Büyük Taarruz Zaferimizin 94’üncü yıl dönümünü, milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.
Milletimiz kazandığı bu büyük zaferle tüm dünyaya; Türk milletinin vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda canını seve seve feda edebileceğini ve asla esaret altına girmeyeceğini göstermiştir. Bu zafer Türkiye Cumhuriyetinin sarsılmaz temeller üzerine kurulmasını sağlamıştır.

Ecdadımızdan emanet aldığımız bu kutsal vatanı korumak, her alanda emin adımlarla ilerletmek ve milletimizi hak ettiği seviyeye ulaştırmak için yılmadan çalışmaya devam etmek, aynı inanç ve imanla birlik ve beraberliğimizi korumak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmaya mecburuz.

Bu duygularla; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor ve tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

[Devamını oku]

Malmüdürü Ekrem ÖNDER ve Tapu Müdürü Nuh DEMİRAĞ’ a Veda Yemeği Düzenlendi.

2016-08-17

İlçemiz Malmüdürü olarak görev yapan Ekrem ÖNDER’ in emekliliğe ayrılması ve ilçe Tapu Müdürü olarak görev yapan Nuh DEMİRAĞ’ ın yeni görev yeri olan Ladik Tapu Müdürlüğüne tayini dolayısı ile 15.08.2016 tarihinde  veda yemeği düzenlenmiştir.

Veda yemeğine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma, Kurum Amirleri ve birçok personel katılmışlardır.

İlçe kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ Yakakent de yıllardan beri göstermiş oldukları hizmetlerinden dolayı Ekrem Önder’ e yeni hayatında ve Nuh DEMİRAĞ’ a yeni görev yerinde başarılar diledi.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO TERÖR ARANANLAR TERÖR ARANANLAR Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı