YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

ANA OKULU ÖĞRENCİLERİNİN ZİYARETİ

2014-11-21

İlçe Kaymakamımız Sayın  Yusuf GEMİCİ’yi  İlçemiz Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri  ve öğrencileri Makamında ziyaret ederek minik öğrenciler yaptıkları Aşureyi ikram etmişlerdir.

[Devamını oku]

KAYMAKAMIMIZ SPOR KOMPLEKSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

2014-11-20

Yakakent İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ spor kompleksinde. Kullanıma hazır Suni Çim sahayı inceleyen Gemici İhalesi yapılan ve 1 yılda bitirilmesi planlanan Kapalı Spor salonu ve Tenis Kortu için düşünülen alanda incelemelerde bulundu.

[Devamını oku]

BAFRA KAYMAKAMININ KAYMAKAMLIĞIMIZI ZİYARETİ

2014-11-13

Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN 12.11.2014 tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ'yi Makamlarında ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku]

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİ

2014-11-10

10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerine  İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı   Gürkan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA  ve kurum amirlerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına  Çelenk konması ile başlamıştır.

Daha Sonra  100.Yıl  Ortaokulu konferans salonunda  günün anlam ve önemine dair  öğrencilerin    hazırlamış oldukları  Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri oratoryum gösterisinde sunmuşlardır. 10 Kasım  ile ilgili şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.

[Devamını oku]

İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN YUSUF GEMİCİ´NİN KÖY GEZİLERİ

2014-11-07

           07.11.2014 tarihinde İlçeKaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayça GADİŞ, İlçe Tarım Müdürü Mustafa KÖKDUMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, İlçe  Halk Eğitim Müdürü Osman KESKİN ile birlikte Büyükkırık, Sarıgöl ve Karaaba Köylerini ve bu köylerde bulunan köy okullarını gezerek, gerekli incelemelerde  bulunmuşlardır. 

        Yapılan incelemelerde  sorunlar yerinde incelenerek, bu sorunların nasıl giderilmesi gerektiği ile ilgili kurum amirlerinin görüşleri alınmış olup bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtilmiştir.

      Yakakent İlçe Halk Sağlığı Müdürü  Doktor Ayça GADİŞ öğrencilere sağlık konusunda eğitim vermişlerdir.

[Devamını oku]

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

2014-10-29

             İlçe Kaymakamımız  Sayın Yusuf GEMİCİ , İlçe Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Başçavuş Gürkan DEMİR,  Yakakent Belediye Başkanı  Hüseyin KIYMA  ile İlçe  Kurum Amirleri, İlçemiz okullarındaki öğrenci ve öğretmenler ile çok sayıda vatandaşımızın katılımıyla kullanılmıştır.

             29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtına  çelenk konulması  ve daha sonra  İlçe Kaymakamımız, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı okul öğrencileri ve öğretmenleri ile bayram törenine katılan  vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Okulların hazırlanmış oldukları çeşitli etkinlikler ve sportif  faaliyetler  törenlere katılanlar tarafından çoşkuyla izlenmiştir. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek tören gecişi ile bayram kutlamaları sona ermiştir.

[Devamını oku]

KAYMAKAMIMIZ YUSUF GEMİCİ´NİN “29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI…

2014-10-27

Cumhuriyetin 91. Kuruluş yıldönümünün, ülkemiz ve insanlarımız açısından kayıpsız bir dönemin başlangıcı olmasını temenni eden Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ'nin  mesajında şunları kaydetti:

“Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 91. yılını kutluyoruz.

Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bugünlere kolay gelmemiştir.  Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. 

Cumhuriyet’imizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. 

Türk Milleti, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak Cumhuriyet ile varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde, hep beraber el ele kenetlenelim. 

Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. İstediğimiz; barıştır, birlik ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.

Bu düşüncelerle; Cumhuriyet’imizin 91. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, O’nun kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve-seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” dedi.

[Devamını oku]

İHSAN ÖZKAN´A VEDA YEMEĞİ

2014-08-08

Alaçam ve Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan ve Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne eğitim uzmanı olarak atanan İhsan ÖZKAN için İlçemizde veda yemeği düzenlendi.

İhsan Özkan için düzenlenen veda yemeğine İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR, Yakakent Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, Yakakent İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, Alaçam Milli Eğitim Müdürü Seyfettin DURAN, Yakakent ve Alaçam da görev yapan daire amirleri, sendika Başkanları ve yetkilileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldılar.

Programda Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ Konuşmasında yaptığı çalışmalarından dolayı İhsan ÖZKAN’a teşekkür etti ve kendisine plaket takdim etti.

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar'da İhsan ÖZKAN'a Alaçam ve Yakakent’e yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek hediyesini takdim etti.

 

[Devamını oku]

YAKAKENT DENİZ OYUNLARI FESTİVALİ SONA ERDİ

2014-08-04

Yakakent’te  düzenlenen 44.Yakakent Deniz Oyunları Festivali Çerçevesinde gerçekleştirilen 2014 Dragon Bot Yarışları Yakakent Balıkçı Barınağı'nda yapıldı. 

            10 Kürekci 1 davulcudan oluşan 13 takımın mücadele ettiği yarışlarda büyük çekişmeler yaşandı. Renkli görüntülerin izlendiği yarışmalarda Göktürkler, Yakakent Yelken, Fısfis Kayıkci ve Ayvacık Belediyesi Kano takımı finale kaldı. Final müsabakasında Göktürkler birinci, Fisfis Kayıkci ikinci, Ayvacık Belediyesi Kano Takımı üçüncü oldu.
Finalde dereceye giren takımlar ödüllerini Yakakent Kaymakamımız  Yusuf Gemici, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Ak Parti İl Başkanı Fuat Köktaş' ın elinden aldı.

         Yelken, Yüzme, Yaglidirek, Halat Çekme ve Ördek Yakalama yarışları ile devam eden festival, Yakakent Belediyesi tarafından yapılan keşkek ikramı ile 44. Yakakent Deniz Oyunları Festivali sona erdi. 

[Devamını oku]

İLÇEMİZDE RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

2014-08-01

İlçemizde Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi

İlçemiz  Belediye Çözüm Merkezinde başlayan Ramazan Bayramı programı protokol ve halkımızın katılımıyla kutlandı. Program dahilinde Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ ve Protokol üyeleri, İlçe Emniyet Amirliği ile İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek burada görevli personelin bayramını tebrik ettiler. 

[Devamını oku]

KAYMAKAMIMIZIN RAMAZAN BAYRAM MESAJI

2014-07-25

Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği,kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek temennisiyle Yakakentli hemşerilerimin Ramazan Bayramını kutlar esenlikler dilerim.

                                                                                    Yusuf GEMİCİ 

                                                                                      Kaymakam

              

[Devamını oku]

YAKAKENT İLÇE BELEDİYESİNİN İFTAR YEMEĞİ

2014-07-24

Yakakent İlçe Belediyesinin  düzenlediği iftar programına Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ, İlçe  Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kurum amirleri, memurları ve belediye çalışanları katılmışlardır. 

[Devamını oku]

İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞININ İFTAR YEMEĞİ

2014-07-24

Yakakent İlçe Jandarma Komutanlığı  tarafından düzenlenen iftar yemeği programına Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  Kurum amirleri, memurları, Şehit  Yakınları ve Gazilerimiz ile İlçe  halkı katılmıştır. 

 

[Devamını oku]

İlçe Jandarma Komutanı Erol ALTUNTAŞ´a Veda Yemeğinde Buluştuk...

2014-07-11

        Yakakent İlçe Jandarma Komutanı Erol ALTUNTAŞ’ın, Kırşehir İl Jandarma Komutanlığına tayininin çıkması nedeniyle düzenlenen veda yemeği Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, Alaçam İlçe Jandarma Komutanı Duran VURANOK, İlçe Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA, kurum amirleri ve memurları, muhtarlar ve birçok vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

       Yemeğin sonunda kendisine Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ tarafından plaket verildi.

[Devamını oku]

YAKAKENT KAYMAKAMI YUSUF GEMİCİ GÖREVİNE BAŞLADI

2014-07-10

       99. Dönem Kaymakam Adayları Kursunu başarıyla tamamlayarak İçişleri Bakanlığının 23/06/2014 tarihli Olur’ları ile Yakakent Kaymakamlığına görevlendirilen Yusuf GEMİCİ 03/07/2014 tarihinde Yakakent Kaymakamlığı görevine başlamıştır.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı