YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

İLÇEMİZDE MEYDANA GELEN YANGINDA MAĞDUR OLAN AİLELERE YARDIM KAMPANYASI

2015-02-12

01/02/2015 tarihinde İlçemiz Gündüzlü köyü Kösedağ ve Çobanlı mahallesinde  meydana gelen yangında mağdur olan ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Yakakent Ziraat bankasında hesap açılarak, ilçemiz genelinde 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu hükümleri çerçevesinde yardım toplama kampanyası başlatılmıştır. Kaymakamlığımız tarafından belirtilen yardım kampanyası çerçevesinde duyarlı vatandaşlarımız isterlerse nakdi yardımlarını aşağıda yer alan hesap numarasına, ayni yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızda Yakakent  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına veya bizzat Kaymakamlığımıza gelerek yardım yapabileceklerdir.

 

ZİRAAT BANKASI YAKAKENT ŞUBESİ YARDIM HESABI:

 TR 98 0001 0013 7326 2481 1750 04

[Devamını oku]

İLÇEMİZDE YANGININ YARALARI SARILIYOR

2015-02-05

Gündüzlü köyü Kösedağ ve Çobanlı mahallesinde çıkan yangın sonucu mağdur olan ailelerimize anında ulaşılarak tahliyeleri yapılmış ve yangın esnasında komşu mahalledeki akrabalarının yanlarına yerleştirilmiştir. Yangın söndürme çalışmaları bittikten sonra İl Afet Müdürlüğümüzce yangın devam ederken getirdikleri çadırlar soğutma çalışmaları devam ederken Kösedağ mahallesine Afet çadırları kurulmuştur. İl Afet Müdürlüğü ekiplerince mağdur olan ailelere ve soğutma çalışmalarına katılan tüm personele sıcak yemekler dağıtılmıştır.  Devletimiz  evleri yanan ailelere yeni yapılacak olan evlerinin yapımına kadar geçici kalmaları için Büyükşehir belediyesinin deprem konutları getirilerek Büyükşehir Belediye ekipleri Yakakent Belediyesi ekipleriyle konteynırların kurulacak alanlar alt yapısı hazırlanılarak konteynırlar yerleştirilmeye başlanmıştır.  İlçe Kaymakamımız ve İlçe kurum  Amirleri yangın soğutma çalışmaları esnasında çalışmaları inceleyerek orada acilen toplantı yapılarak  gerekli hasar tespitleri yapılmıştır.  Hemen akabinde İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından ve Türk Kızılayı tarafından hazırlanan yardımlar İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN ,  Vakıf Müdürü Adnan KURT, Kızılay İlçe Başkanı İhsan KARAGÖL  ve Vakıf üyesi Mustafa TEK ile birlikte ailelere kaldıkları evlere tek tek ziyaret edilmiştir. ihtiyaçların Vakıf ve Kızılay tarafından hazırlanılan gıda ve giyecek  yardım kolileri yangında zarar gören ailelerimize dağıtılmıştır.

İlçemizde meydana gelen bu büyük yangın sonucu tüm desteklerini ve imkanlarını seferber eden başta Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte İl Afet Müdürlüğüne Orman Bölge Müdürlüğüne Çevre il ve ilçelerden gelen tüm ekip ve personele ayrıca yangını duyup çevre ilçe ve köylerden  gelen tüm vatandaşlarımıza  bu zor günümüzde göstermiş oldukları ilgi ve yardımlarından dolayı ilçemiz adına TESEKKUR EDERİZ.

[Devamını oku]

YAKAKENT İLÇEMİZDE YANGIN

2015-02-03

          01.02.2015 Tarihinde ilçemiz Gündüzlü köyü Kösedağ mahallesinde ormanlık alanda başlayan yangın kuvvetli rüzgarın etkisiyle hızla yayılmaya başlamıştır. Tüm müdahalelere rağmen ilk önce Kösedağ ardındanda Çobanlı mahallesine sıçramıştır. İlimizden gelen Orman İşletme arazözleri ile itfaiye ekiplerinin destek için çevre İllerden ve İlçelerden başta Sinop, Kastamonu, Çorum, Tokat ve  Amasya olmak üzere birçok arazöz ve itfaiye ekipleri çok şiddetli rüzgara rağmen İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve İlçe Belediye Başkanı Sayın Hüseyin KIYMA koordineleriyle  başkanlığında canla başla çalısılarak yangınları söndürerek soğutma çalışmaları yapmışlardır. Çıkan yangında herhangi bir can kaybı olmamıştır. Yangında Çobanlı mahallesinden 5 ev Kösedağ mahallesinden 3 ev olmak üzere toplam 8 ev yanmıştır. Tüm yetkililer başta Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ olmak üzere birçok yetkili olay yerine gelerek çalışmaları ve evi yanan mağdur insanları ziyaret ederek devletin tüm imkanlarını seferber  ederek onların mağduriyetlerinin kısa sürede giderilceğini ve kösedağ mahallesinde İl Afet Müdürlüğünce çadırlar kurulmuş Afad tarafından sıcak yemek pişirilerek mağdur ve çalışanlara yemek ihtiyacları giderilmiştir. Ayrıca evi yanan ailelere 10 adet deprem konteynırı gönderilerek kalacak yerleri hazırlanmaktadır.   

            İlçemizde 2. Yangın Küplüağzı köyü Kızılırmak balık işletme tesislerinin üst tarafında başlayıp 02.02.2015 akşam saatlerine doğru hemen anında itfaiye ekipleri ve önceki önceki yangına müdahale eden tüm arazözler olay yerine giderek yangına müdahale etişlerdir. Sayın Valimiz İbrahim ŞAHİN ve beraberindekiler Küplüağzı köyü yangın mahaline gelerek yangın yerini  inceleyerek çalışmaları tekrar koordine etmişlerdir. Yngın yayılmadan tüm ekiplerin üstün gayretleri ile kısa sürede kontrol altına alınmıştır.

[Devamını oku]

2014-2015 YARI YIL KARNE TATİLİ

2015-01-23

  2014-2015 birinci dönem yarı yıl karne tatil töreni ilk olraak Karaaba  İlköğretim Okulunda yapıldı. Daha sonra 100. Yıl Ortaokulunda   düzenlenmiştir. Karne törenine İlçe Kaymakamımız Sayın  Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR,İlçe Milli  Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK ve diğer Kamu Kurum Amirleri katılmışlardır. Dereceye  giren  öğrencilere  çeşitli  hediyeler verilmiştir.

[Devamını oku]

KAN BAĞIŞI

2015-01-06

 19.12.2014 tarıhınde İlçemiz Yakakent Cumhurıyet  Meydanına  gelen kızılayın kan bağısı aracındaki doktor ve kızılayın saglık personelı tarafından basta İlçe Kaymakamımız Yusuf  GEMİCİ olmak uzere kamu kurum ve kuruluslarında calısan ve ilçemiz halkından bir cok vatandasımız kan bağısının hayat kurtarmak demek oldugu bılıncıyle kan bağışında bulunmuslardır.

[Devamını oku]

HALK EĞİTİM USTA ÖĞRETİCİLERİNİN ÇALIŞMALARI

2015-01-06

 18.12.2014 Tarıhınde İlçe Halk Egıtım Mudurlugunce atık kağıtlar ve muhtelif ambalajlardan aksesuar yapma kursunu ilçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve beraberındekı kurum amirleriyle ziyaret etmişlerdir.  Kurs hocası Kader İnan ve kursiyerlerin atık maddelerden el emeği göz nuru ile yaptıkları çeşitli birbirinden ilgınç eserleri ilçe kaymakamına ve kurum amirlerıne gostererek yaptıkları işler hakkında bilgi vermişlerdir .
              

[Devamını oku]

SAYIN VALİMİZ İBRAHİM ŞAHİN BEYİN İLÇEMİZİ ZİYARETİ

2014-12-12

             SAYIN VALİMİZ  İBRAHİM ŞAHİN BEYİN İLÇEMİZİ ZİYARETİ 

      12.12.2014 tarihinde   Samsun Valimiz  Sayın İbrahim ŞAHİN ve beraberindeki heyet  İlçemizi Ziyaret etmişlerdir.

      Sayın Valimiz İlçe Hükümet Konağı girişinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe  Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA ve Kurum Amirleri tarafından karşılanarak Kaymakamlık Makamına geçilmiştir. Kaymakamlık Makamında  İlçe Kaymakamımız tarafından   ilçemiz hakkında brifing verilmiştir. 

       Valimiz beraberindeki heyetle birlikte İlçemiz  Liman Barınağına geçerek İlçe Tarım Müdürlüğümüze ait  araştırma teknesi ile  İlçemiz sınırlarında bulunan Balık Çiftliklerini gezerek bilgi almıştır. Daha sonra Valimiz ilçemizden ayrılmıştır.  

[Devamını oku]

İLÇE KAYMAKAMIMIZA KAYMAKAMLARDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

2014-12-11

İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ’ye, Kavak İlçe Kaymakamı Sayın Mevlüt ŞEKERCİ, Salıpazarı İlçe Kaymakamı İskender ÇOLAK ve Ayvacık İlçe Kaymakamı Can Kazım KURUCA  yeni görevinin hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuşlardır.

[Devamını oku]

MİNİK ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KORUYUCU DİŞ SAĞLIĞI FLOR JEL UYGULAMASI

2014-12-06

MİNİK ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KORUYUCU DİŞ SAĞLIĞI FLOR JEL UYGULAMASI 


                         04.12.2014 Tarihinde İlçemiz Vali Erdoğan Cebeci İlkokulu'nda, İlçe Kaymakamımız Syn. Yusuf GEMİCİ'nin de katılımıyla 
                      İlçe Sağlık Müdürlüğünce İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayça GADİŞ ve Hemşireler tarafından küçük öğrencilere diş fırçası dağıtılarak Koruyucu Diş Sağlığı Flor Jel Uygulaması yapılmıştır. 
                    Agız bakım ve diş sağlığı hakkında bilgi verilerek öğrencilere dişlerini ne şekilde fırçalamaları gerektıgı gösterilmiştir. 

[Devamını oku]

KOZKÖY ANADOLU LİSESİNDE UYUŞTURUCU KONULU SEMİNER

2014-12-06

Kozköy Anadolu Lisesinde Uyuşturucu Konulu Seminer


                      03.12.2014 tarihinde Samsun İl Emniyet Müd. Narkotik Şube Müdürlüğünde görevli Uyuşturucu ile Mücadelede Uzman Polis Memuru
                    Yavuz ALP tarafından, İlçemiz Kozköy Anadolu Lisesi'nde öğrenciler uyuşturucu ile mücadele, uyuşturucuya başlama nedenleri, uyuşturucunun
                   insanlara verdiği zararlar ve uyuşturucudan kurtulma yolları çeşitli slayt eşliğinde  anlatılarak uyuşturucu konusunda aydınlatılmıştır.
                   ilçe Kaymakamımız Syn. Yusuf Gemici,  Uyuşturucu ile Mücadelede Uzman Polis Memuru Yavuz ALP'ı öğrencilere yönelik vermiş olduğu faydalı seminerinden dolayı plaket taktim etmıstır.

[Devamını oku]

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN ZİYARETİ

2014-11-21

İlçe Kaymakamımız Sayın  Yusuf GEMİCİ’yi  İlçemiz Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri  ve öğrencileri Makamında ziyaret ederek minik öğrenciler yaptıkları Aşureyi ikram etmişlerdir.

[Devamını oku]

KAYMAKAMIMIZ SPOR KOMPLEKSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

2014-11-20

Yakakent İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ spor kompleksinde. Kullanıma hazır Suni Çim sahayı inceleyen Gemici İhalesi yapılan ve 1 yılda bitirilmesi planlanan Kapalı Spor salonu ve Tenis Kortu için düşünülen alanda incelemelerde bulundu.

[Devamını oku]

BAFRA KAYMAKAMININ KAYMAKAMLIĞIMIZI ZİYARETİ

2014-11-13

Bafra Kaymakamı Halis ARSLAN 12.11.2014 tarihinde İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ'yi Makamlarında ziyaret etmişlerdir.

[Devamını oku]

10 KASIM ATATÜRK´Ü ANMA TÖRENİ

2014-11-10

10 Kasım Atatürk'ü Anma Törenlerine  İlçe Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Garnizon Komutanı   Gürkan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA  ve kurum amirlerinin katılımıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına  Çelenk konması ile başlamıştır.

Daha Sonra  100.Yıl  Ortaokulu konferans salonunda  günün anlam ve önemine dair  öğrencilerin    hazırlamış oldukları  Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türküleri oratoryum gösterisinde sunmuşlardır. 10 Kasım  ile ilgili şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.

[Devamını oku]

İLÇE KAYMAKAMIMIZ SAYIN YUSUF GEMİCİ´NİN KÖY GEZİLERİ

2014-11-07

           07.11.2014 tarihinde İlçeKaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Ali TÜRKMEN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayça GADİŞ, İlçe Tarım Müdürü Mustafa KÖKDUMAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK, İlçe  Halk Eğitim Müdürü Osman KESKİN ile birlikte Büyükkırık, Sarıgöl ve Karaaba Köylerini ve bu köylerde bulunan köy okullarını gezerek, gerekli incelemelerde  bulunmuşlardır. 

        Yapılan incelemelerde  sorunlar yerinde incelenerek, bu sorunların nasıl giderilmesi gerektiği ile ilgili kurum amirlerinin görüşleri alınmış olup bu sorunların en kısa sürede giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı belirtilmiştir.

      Yakakent İlçe Halk Sağlığı Müdürü  Doktor Ayça GADİŞ öğrencilere sağlık konusunda eğitim vermişlerdir.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO SAMSUN TİCARET ODASI T.C. Samsun Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği ENERJİ BAKANLIĞI RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı