YAKAKENT KAYMAKAMLIĞI »» Güncel

19 Ekim Muhtarlar Günü İlçemizde Kutlandı

2016-10-19

19 Ekim Muhtarlar Günü  Kutlama töreni  Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle İlçemiz muhtarları İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ’ yi makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ;  “Bu duygu ve düşüncelerle, İdaremizin kamu hizmetleri sunumunda ve Vatandaşlarımızın yönetime katkı ve katılımlarında en önemli destekçilerimiz olan Değerli ve emektar Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, Kamu hizmet sunumunda verdikleri değerli katkıları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyor;  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi

[Devamını oku]

SAYIN VALİMİZ İBRAHİM ŞAHİN’ İN İLÇEMİZİ ZİYARETİ

2016-10-05

     05/10/2016 tarihinde İlçemizi ziyaret eden Valimiz  Sayın İbrahim ŞAHİN Cumhuriyet meydanında ilçe mahalle halkının kendi yetiştirmiş olduğu sebze ve meyveleri pazarladığı mini pazarı gezdi. Daha sonra hükümet konağı önünde hazır bekleyen protokol tarafından karşılandıktan sonra Yakakent’imizin sahilinde gerçekleşen çay sohbetinde Yakakent halkının ve karşılama esnasında hazır bulunan daire amirlerinin sorunlarını ve dileklerini dinleyerek sıcak bir sohbetten sonra Alaçam ilçesine gitmek üzere ilçemizden ayrılmıştır.  

[Devamını oku]

İlçemizde Kurban Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi

2016-09-12

Kurban Bayramı dolayısı ile ilçemizde yapılan bayramlaşma programı; İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf Gemici, İlçe  Belediye Başkanı  Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Emniyet Amiri Murat SARI, kamu görevlileri, siyasi parti temsilcileri ve halkın katılımı ile İlçemiz  Belediye Çözüm Merkezinde gerçekleşti.

Kurban Bayramı münasebetiyle mesaj yayınlayan İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ;

“Barışın, kardeşliğin, huzurun,  refahın, yardımlaşmanın ve hoşgörünün pekişmesine vesile olan Kurban Bayramını en kalbi duygularla kutluyor, mübarek bayramın başta Yakakentimiz, ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlara ve insanlığa barış ve huzur  getirmesini canı gönülden temenni  ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

[Devamını oku]

“15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKŞELİŞİ” Adlı Sergi Açılışı;

2016-09-06

06.09.2016 tarihinde Yakakent meydanında “15 TEMMUZ MİLLİ İRADENİN YÜKŞELİŞİ” adlı serginin açılışı; Kaymakamımız Sayın Yusuf Gemici, İlçe  Belediye Başkanı  Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanlığından Kd. Ast. Bşçvş. Mustafa AYDOĞAN ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla  gerçekleşti.

[Devamını oku]

KOSGEB Destekli ¨HAYAL ATÖLYESİ” nin Açılışı Yapıldı

2016-08-31

31.08.2016 günü saat 14.00 te ilçemiz Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan  KOSGEB destekli “HAYAL ATÖLYESİ” isimli iş yerinin açılışı;  Sayın Kaymakamımız Yusuf GEMİCİ, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Bafra Ticaret Sanayi Odası Başkanı Göksel BAŞARAN ve ve Yakakent halkının katılımıyla gerçekleşti.

[Devamını oku]

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü İlçemizde Kutlandı

2016-08-29

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. Yıldönümü Cumhuriyet meydanında İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Garnizon Komutanı Gürkan DEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ile Gazilerin katılımıyla kutlandı. Kutlama töreni  Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini  belirten konuşmayıAstsubay ÜstÇavuş Mülayim YILMAZ gerçekleştirdi. Öğrenciler tarafından şiirler okunduktan sonra Kaymakamlık Makamına geçilerek protokol tarafından tebrikler kabul edilmiştir.

[Devamını oku]

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

2016-08-29

İlçemiz Kaymakamı Sayın Yusuf GEMİCİ, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Sayın Yusuf GEMİCİ mesajında şunları kaydetti;

“Şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Komutanlığında Kurtuluş Savaşı’ nı sona erdiren Büyük Taarruz Zaferimizin 94’üncü yıl dönümünü, milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.
Milletimiz kazandığı bu büyük zaferle tüm dünyaya; Türk milletinin vatanı, bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda canını seve seve feda edebileceğini ve asla esaret altına girmeyeceğini göstermiştir. Bu zafer Türkiye Cumhuriyetinin sarsılmaz temeller üzerine kurulmasını sağlamıştır.

Ecdadımızdan emanet aldığımız bu kutsal vatanı korumak, her alanda emin adımlarla ilerletmek ve milletimizi hak ettiği seviyeye ulaştırmak için yılmadan çalışmaya devam etmek, aynı inanç ve imanla birlik ve beraberliğimizi korumak, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmaya mecburuz.

Bu duygularla; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor ve tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

[Devamını oku]

Malmüdürü Ekrem ÖNDER ve Tapu Müdürü Nuh DEMİRAĞ’ a Veda Yemeği Düzenlendi.

2016-08-17

İlçemiz Malmüdürü olarak görev yapan Ekrem ÖNDER’ in emekliliğe ayrılması ve ilçe Tapu Müdürü olarak görev yapan Nuh DEMİRAĞ’ ın yeni görev yeri olan Ladik Tapu Müdürlüğüne tayini dolayısı ile 15.08.2016 tarihinde  veda yemeği düzenlenmiştir.

Veda yemeğine  İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  Yakakent Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Kıyma, Kurum Amirleri ve birçok personel katılmışlardır.

İlçe kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ Yakakent de yıllardan beri göstermiş oldukları hizmetlerinden dolayı Ekrem Önder’ e yeni hayatında ve Nuh DEMİRAĞ’ a yeni görev yerinde başarılar diledi.

[Devamını oku]

Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin Ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz İlçemizde Düzenlenen Demokrasi Nöbetine Katıldı.

2016-08-05

15 Temmuz gecesi  gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsüne karşı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Cumhuriyet Meydanında devam eden Demokrasi Nöbetine 04/08/2016 Perşembe gecesi  Samsun Valimiz Sn. İbrahim ŞAHİN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya YILMAZ, İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Belediye Başkanımız, Sn. Hüseyin KIYMA,  Alaçam Kaymakamı Sn. Oğuz Alp ÇAĞLAR , Bafra Belediye Başkanı Sn. Zihni ŞAHİN,  Alaçam Belediye Başkanı Sn. Hadi UYAR  ve halkımızın geniş kesimi katıldı.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ yaptığı açıklamada; ‘ Milli İradeye Saygı ve Demokrasi Nöbetimizi ziyaretleriyle bizleri onurlandıran, Samsun Valimiz Sn. İbrahim ŞAHİN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yusuf Ziya YILMAZ, İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ,  İlçe Belediye Başkanımız, Sn. Hüseyin KIYMA,  Alaçam Kaymakamı Sn. Oğuz Alp ÇAĞLAR , Bafra Belediye Başkanı Sn. Zihni ŞAHİN,  Alaçam Belediye Başkanı Sn. Hadi UYAR ve çok kıymetli dostlarıma ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 15 Temmuz akşamı güvenlik güçleri içindeki bir grubun, Demokrasimize, Cumhuriyetimize, Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik bulunduğu silahlı müdahale hareketini şiddet ve esefle kınıyor, bu kötü girişimin, başta soylu milletimizin, devletimizin ve güvenlik güçlerimizin dirayetli ve sağduyulu yaklaşımıyla sonuca ulaşmamış olmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyor, ülkemizde anayasal rejim, hukuk devleti ve milli irade prensipleri haricindeki bu tür müdahale dönemlerinin bir daha asla açılmamak üzere kapandığını demokrasimize olan sarsılmaz inancımızla vurgulamak istiyoruz. Yakakent Kaymakamlığı olarak her zaman olduğu üzere, tüm varlık ve gücümüzle ülkemizin ve aziz milletimizin hizmetinde olarak çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz. Demokrasimize burada tuttuğumuz Nöbet ile sahip çıkmaya devam ediyoruz ve edeceğiz de’’ diye açıklama yaptı.

[Devamını oku]

Demokrasi Nöbetine Devam Ediyoruz

2016-08-03

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “meydanlara çıkın” sözü üzerine Yakakent’iler Cumhuriyet Meydanını boş bırakmayarak demokrasi nöbetlerini sürdürüyor.

15 Temmuz’dan itibaren Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi nöbetlerini sürdüren Yakakent’iler darbe girişimine tepki gösteriyorlar.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ yaptığı açıklamada  ” Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanlara çıkın sözü üzerine meydanları doldurmaya devam ediyoruz. Halkımızla birlikte akşamları nöbet tutuyoruz.  Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız tamam diyene dek Demokrasi Nöbetimiz devam edecek. Gündüzleri işlerimizi yapacağız, geceleri ise nöbetimize devam edeceğiz ” dedi.

[Devamını oku]

İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbetine Devam Ediyoruz

2016-08-03

Türkiye'de yapılan Askeri darbe girişimine tüm Türkiye'de olduğu gibi Yakakent’te de demokrasi nöbeti tutmaya devam ediyoruz.

İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  “Öncelikle  bizlerle beraber Demokrasiye sahip çıkma adına Yakakent Cumhuriyet meydanında nöbet tutmaya devam eden İlçeBelediye Başkanımız Hüseyin KIYMA, Garnizon Komutanı Gürkan Demir, Emniyet Amiri Ali Türkmen, Ak Parti İlçe Başkanı Sefer Tek ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Tuttuğumuz bu nöbetler Milli İrade ve Demokrasiye saygımızın göstergesidir. Bugün buradan tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyeti devletinin demokrasisinin ne kadar güçlü olduğunu anlatıyoruz. Türkiye’nin her tarafında buna benzer toplantılar ve tutulan nöbetler var. Bu nöbetleri Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, hükümetimizden yeni bir emir gelinceye kadar sizinle beraber tutmaya devam edeceğiz. Bize destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

[Devamını oku]

Yakakent Milli İrade ve Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

2016-08-03

15 Temmuz gecesi askerimiz içinden bir grup tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsüne karşı tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Cumhuriyet Meydanında da Demokrasi Nöbetimiz devam ediyor.

İlçemiz Cumhuriyet Meydanına kurulan sinevizyon sistemi ile haber programları canlı olarak izlendi. İçecek ve çerez ikramlarının yapıldığı gecede halkımızla beraber Demokrasi Nöbetine devam edildi.

[Devamını oku]

Demokrasi Nöbetine Devam Ediyoruz

2016-08-03

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek meydanlara inen vatandaşların yurt genelinde başlattığı Demokrasi Nöbeti Cumhuriyet Meydanında devam ediyor.

Yakakent Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz gecesinden bu yana devam eden demokrasi nöbetlerinin 18’inci gününde alanda toplanan halkımız Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar edildi.

İlçe Kaymakamımız sayın Yusuf GEMİCİ’ nin halk ile gerçekleşen nöbette “Vatana sahip çıkan herkesten Allah razı olsun, Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum, ailelerine ‘geçmiş olsun’ dileklerimi sunuyor, sabırlar diliyorum” dedi.

[Devamını oku]

Milli İrademize Demokrasimize Sahip Çıktık

2016-08-03

   İstanbul ve Ankara'da akşam saatlerinde askerimizin içerisinden bir grup tarafından  darbe girişiminde bulunulmasına karşı İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  Yakakent Cumhuriyet meydanında halkımız ile bir araya geldi. Cami minarelerin den ezan ve salalar okundu, tekbir getirildi, sloganlar atıldı, İstiklal marşı okundu. İlçe Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ  halkımızın milli irade ve demokrasiye olan bu hassasiyetinden ve duyarlılıklarından dolayı  teşekkür ediyorum dedi.

[Devamını oku]

İlçemizde Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı Düzenlendi

2016-07-05

Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı dâhilinde Kaymakamımız Sayın Yusuf GEMİCİ ve Protokol üyeleri, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek burada görevli personel ile bayramlaştıktan sonra, İlçemiz  Belediye Çözüm Merkezinde halkımız ve memurlar ile bayramlaşıldı.

[Devamını oku]
İÇİSLERİ BAKANLIĞI BİMER EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ 	Yakakent İlçe Özel İdaresi Yakakent TSO TERÖR ARANANLAR TERÖR ARANANLAR Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu RESMİ GAZETE NÖBETÇİ ECZANELER YAKAKENT BELEDİYESİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Copyright © 2014 Tüm Hakları Saklıdır. Web Yazılım: iklimDizayn & Mert Çaylı